Postawić Pawła na nogi

Czytaj dalej
Fot. Renata Hryniewicz
Renata Hryniewicz

Postawić Pawła na nogi

Renata Hryniewicz

- Jestem zaskoczony i szczęśliwy, że jest tylu ludzi, którzy chcą mi pomóc. Brak mi słów, żeby wyrazić wdzięczność - mówi Paweł ze Słońska

Paweł Szczotko mieszka w Słońsku. Trzy lata temu dla zabawy skoczył do basenu ogrodowego. - Jak się ocknąłem, wiedziałem, że nie jest dobrze... - wspomina. Opiekuje się nim żona. Sam nie poradziłby sobie w codziennych czynnościach. Jest szansa, że to się zmieni, ale pan Paweł potrzebuje zabiegu, który kosztuje aż 26.300 dolarów...

W niedzielę spotkaliśmy go na stadionie w Górzycy, gdzie stowarzyszenie Agrafka z Chartowa, Wena z Kostrzyna i Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zorganizowali kolejną imprezę,żeby mu pomóc. Punktem kulminacyjnym była defilada motocyklistów. - Są motocykliści z Kostrzyna, Dębna, Gorzowa i innych miejscowości. Zjechaliśmy się, żeby wspomóc Pawła. Jedni znają go osobiście, inni tylko z widzenia, ale cel jest jeden: postawić go na nogi! - mówi nam Jakub Korżyński z Kostrzyna.

Niedzielna defilada zgromadziła 54 motocyklistów i sporą publiczność. Niepełnosprawny Paweł też brał w niej czynny udział, bo motocykliści wzięli go na przejażdżkę. - Superwrażenie! Bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że kiedyś sam wsiądę na motocykl - mówił podekscytowany. Pasażerem był też wójt Robert Stolarski. - Wszyscy jesteśmy tutaj po to, żeby pomóc Pawłowi - mówił.

Dzięki licytacjom, loterii fantowej, sprzedaży pysznej dziczyzny zebrano 5,6 tys zł. - Nasze koło łowieckie wspiera cele społeczne, a Pawła znamy i mu kibicujemy. Kiedyś na boisku, bo był piłkarzem, a dzisiaj, żeby na murawę powrócił - mówi Franciszek Jamniuk, prezes koła Dzik, które wylicytowało torbę z materiału za... 500 zł. „GL” przekazała na licytację dwa albumy. Agnieszka Jamniuk z Ownic za przejażdżkę trójkołowcem zapłaciła 1 tys. zł. - Cieszę się, że mogłam w ten sposób pomóc Pawłowi, a mój syn był zauroczony przejażdżką - mówi. Na imprezie były pączki, ciasto, kiełbaski oraz dmuchane zamki dla dzieci.

Pawłowi można pomóc, wysyłając SMS: Paweł pod nr 72052 albo wpłatą na konto fundacji „Ad Rem”, GBS w Gorzowie Wlkp.: 41 8363 0004 0010 7578 2000 0003. Tytuł przelewu: Paweł Szczotko.

Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.