Poszukiwania w Rybniku: Szczęśliwy finał akcji [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. KMP Rybnik
Arkadiusz Biernat

Poszukiwania w Rybniku: Szczęśliwy finał akcji [WIDEO, ZDJĘCIA]

Arkadiusz Biernat

Poszukiwania w Rybniku: Od wczoraj policja oraz straż pożarna poszukiwały niepełnosprawnanego Adama Byczka. Dzisiaj w akcji wykorzystano m.in. policyjny śmigłowiec. Przed chwilą otrzymaliśmy informację, że mężczyznę odnaleziono. Zobaczcie zdjęcia z akcji.

Aktualizacja, godz. 16. Poszukiwanego znaleziono w Kuźni Raciborskiej

- Dzisiaj kilka minut przed 14 otrzymaliśmy zgłoszenie od kierowcy, który jechał przez Kuźnię Raciborską, o mężczyźnie, który przypominał zaginionego. Policjanci natychmiast pojechali w tym kierunku, okazało się jednak, że Adam był widziany w tym rejonie przed godziną - tłumaczy nadkom. Aleksandra Nowara z rybnickiej policji.

Po przejechaniu Kuźni, policjanci postanowili jednak zawrócić i jeszcze raz sprawdzić uliczki, wtedy w pobliżu ronda zauważyli siedzącego na ławce mężczyznę, był to zaginiony rybniczanin.

- 29-latek trafił już pod opiekę rodziny. Na szczęście nic mu się nie stało, był jedynie zmęczony i bardzo głodny. Chłopak pokonał na piechotę ponad 25 km - dodaje nadkom. Nowara.

(wideo Komenda Miejska Policji w Rybniku)

Mężczyzna szedł cały czas przez las, aż dotarł do Kuźni Raciborskiej.

Aktualizacja, godz. 15.30. Poszukiwania w Rybniku: Akcja zakończona

Zakończyła się akcja poszukiwawcza zagnionego niepełnosprawnego Adama Byczka. Jak udało nam się dowiedzieć mężczyznę znaleziono w lesie w Kuźni Raciborskiej.

Poszukiwania w Rybniku: Zaginiony mężczyzna poszukiwany przez helikopter

Od wczoraj trwają poszukiwania 29- letniego Adama Byczka, który wyszedł z domu rano i do chwili obecnej nie powrócił.
Zaginiony jest niepełnosprawny intelektualnie, traci orientacje w terenie, nie umie pisać i czytać. Wszelkie informacje na temat poszukiwanego należy kierować do KMP w Rybniku - tel.324295255 lub 997 i 112.

Mężczyzna wczoraj wyszedł z domu rano. Później widziano go jak wysiadał z autobusu komunikacji miejskiej linii nr 4 na dworcu KM w Rybniku. - Zagapił się i kierowca, który kończy kurs zapytał go czy wysiada i dopiero wtedy opuścił autobus. Wówczas kierowca nie wiedział, że mężczyzna jest poszukiwany - dodaje nadkom. Nowara. Informacje kierowcy potwierdził zapis e-karty poszukiwanego. Później męczyznę widziano jeszcze w okolicach ulicy Bratków.

Dzisiaj strażacy i policjanci poszukują mężczyzny w okolicach rybnickiego zalewu oraz w pobliskich lasach.

- Dzisiaj między godz. 10 a 12 mężczyznę prawdopodobnie zobaczono w rejonie ulicy Łącznej. Mamy nadzieję, że gdzieś tutaj krąży i jest cały oraz zdrowy. Wzmacniamy siły poszukiwawcze. Na ten moment jest kilkudziesięciu strażaków państwowych, ochotników, grupa poszukiwawcza z psem z Jastrzębia, policjanci z psami oraz śmigłowiec - mówi nadkom. Aleksandra Nowara z rybnickiej policji.

Później męczyznę widziano jeszcze w okolicach ulicy Bratków. W tyrm rejonie psy wpadły na trop 29- latka. Znaleziono prawdopodobnie resztki jego śniadania, zapakowane w określony sposób. Poszukiwania trwają w okolicach lasów w Chwałęcicach oraz Orzepowicach.

Poszukują Adama Byczka

RYSOPIS ZAGINIONEGO - wiek z wyglądu ok 25 lat, wzrost 174 cm, waga ok. 70 kg, sylwetka szczupła, włosy krótkie ciemne, twarz pociągła, oczy niebieskie, nos średni, prosty pogrubiony u dołu, uzębienie pełne.

ZNAKI SZCZEGÓLNE: - prawe oko niewykształcone, małe i przymknięte.

UBIÓR: - kurtka zimowa kol. granatowego z dodatkami czerwieni na rękawach białe paski, spodnie granatowe typu jeans, buty zimowe czarne na zamek, czapka szara z czarnym paskiem, bluza szara z kapturem

Mężczyzna w dniu 12 grudnia 2014 r. o 7.40 wyszedł z mieszkania w Rybniku na ul. Hetmańskiej 12 na przystanek autobusowy przy ul.Wodzisławskiej, skąd autobusem miał pojechać na warsztaty terapii zajęciowej przy ul.Andersa, lecz tam nie dotarł, jak również nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Zaginiony jest upośledzony w stopniu znacznym, na prawe, niewykształcone oko nie widzi, traci orientacje w terenie, nie umie pisać i czytać.*Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
*Zboczeniec z Częstochowy nieuchwytny. Goni, straszy i chce gwałcić [PORTRET PAMIĘCIOWY]
*Napad na Club 80 w Siemianowicach. Bandyci zdemolowali lokal
*Prezent na Święta Bożego Narodzenia: Najfajniejszy prezent na święta TOP 10 PREZENTÓW
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

Arkadiusz Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.