Leszek Kalinowski

Potrzebna nam jasna koncepcja

Potrzebna nam jasna koncepcja Fot. archiwum GL
Leszek Kalinowski

Co jakiś czas w Zielonej Górze wybuchają protesty. Mieszkańcy nie zgadzają się na budowę bloków, bronią zieleni i przestrzeni.

Co jakiś czas w mieście wybuchają protesty. Mieszkańcy nie zgadzają się na budowę bloków, bronią zieleni i przestrzeni.

Wydawać by się mogło, że jako szóste pod względem wielkości miasto w Polsce nie będziemy mieć problemu z przestrzenią. Zwłaszcza że ludzi jak na tę powierzchnię niewielu. A jednak... Dusimy się nie tylko z powodu lasów. Przyczyn jest wiele. Ale skoro radzą sobie inni, to my także powinniśmy. Moim zdaniem, trzeba tylko - albo może aż - jasno określić, w którą stronę chcemy iść.

Mówią o tym niektórzy radni. Że brakuje nam wizji, całościowej koncepcji, wytyczenia konkretnych miejsc, gdzie mają być firmy, gdzie bloki, szkoły, a gdzie sport i rekreacja. Może warto przygotować odpowiednie działki - jak pod strefę gospodarczą - do innych celów? I nie zmieniać przeznaczenia, by wszyscy wiedzieli, co tu może być za 5 czy 20 lat.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.