Piotr Ciasek

Powiat lubliniecki odwołał wszystkie imprezy kulturalne do końca września z powodu pandemii koronawirusa

Zeszłoroczne Dni Lublińca były jedną z ostatnich imprez w powiecie lublinieckim Fot. ARC Zeszłoroczne Dni Lublińca były jedną z ostatnich imprez w powiecie lublinieckim
Piotr Ciasek

Samorządy powiatu lublinieckiego zdecydowały wspólnie o nieorganizowaniu żadnych imprez do 30 września tego roku. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która w lublinieckim rozprzestrzeniła się dość znacznie.

Starostwo Powiatowe i lublinieckie gminy wydały w sprawie rezygnacji z imprez wspólne oświadczenie. To jedno z pierwszych porozumień w kraju dotyczących organizacji imprez w tak długiej perspektywie.

Włodarze gmin i powiatu poinformowali, że w związku z trudną sytuacją epidemiczną, wynikającą z rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 na terenie naszego kraju, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, starosta lubliniecki, burmistrzowie oraz wójtowie gmin powiatu lublinieckiego, wspólnie podjęli decyzję o odwołaniu wszelkich wydarzeń i imprez o charakterze kulturalnym, artystycznym, sportowym czy rozrywkowym, które zaplanowane były do dnia 30 września 2020 r.

– Nasza decyzja wynika z kilku bardzo ważnych przesłanek. Obecnie województwo śląskie stanowi epicentrum pandemii koronawirusa w Polsce. Mamy największą liczbę zakażeń koronawirusem, a także najwyższy współczynnik zakażeń na sto tysięcy mieszkańców spośród wszystkich 16 województw. W powiecie lublinieckim również utrzymuje się wzrostowa tendencja zachorowań. W Polsce epidemia przebiega inaczej niż we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Wielu ekspertów twierdzi, że w naszym kraju możemy nie mieć szczytu zachorowań, a ich stały, wysoki wzrost. W odpowiedzi na te prognozy musimy działać bardzo ostrożnie, ograniczając maksymalnie ryzyko rozprzestrzenia się wirusa. Ponadto eksperci z zakresu epidemiologii ostrzegają przed drugą falą epidemii, która może pojawić się jesienią – czytamy w dokumencie.

Pozostało jeszcze 31% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Ciasek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.