Joanna Bejma

Powiat mogileński jest bezpieczny. Policjanci dostali zasłużone awanse

W tym roku komendanci policji - powiatowy i wojewódzki - awansowali i nagrodzili dziewiętnaście osób. Podczas uroczystości w kinie „Wawrzyn” niestety Fot. Joanna Bejma W tym roku komendanci policji - powiatowy i wojewódzki - awansowali i nagrodzili dziewiętnaście osób. Podczas uroczystości w kinie „Wawrzyn” niestety nie wszyscy byli obecni.
Joanna Bejma

Dziewiętnaścioro funkcjonariuszy z Mogilna zostało w tym roku nagrodzonych i wyróżnionych z okazji przypadającego 24 lipca Święta Policji.

Uroczystość zorganizowano w kinie „Wawrzyn”. Obok funkcjonariuszy i pracowników komendy w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele samorządów oraz innych podmiotów, inspekcji i instytucji na stałe współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Mogilnie.

Wyższe stopnie

Na podstawie postanowienia prezydenta RP Andrzeja Dudy, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczony został podinspektor Dariusz Krukowski.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy na stopień aspiranta sztabowego mianował starszych aspirantów: Marka Balona, Przemysława Hajduka, Olgę Jabłońską, Mariusza Liska, Karola Matelskiego, Dawida Stasińskiego i Mateusza Urbańskiego. Aspirantami policji zostali młodsi aspiranci: Jacek Czerwiński, Marcin Lisiecki i Przemysław Wawrzyniak.

Na stopień młodszego aspiranta awansował sierżant sztabowy Damian Chełmiński, a na stopień sierżanta mianowano starszych posterunkowych Łukasza Kotlarka i Filipa Sadłowskiego.

Komendant powiatowy KPP w Mogilnie na stopień starszego posterunkowego awansował posterunkowych Dariusza Banaszaka i Grzegorza Głowackiego.

Dodatkowo, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w służbie, nagrodą pieniężną wyróżnił asp. szt. Witolda Dziennika, mł. asp. Annę Szymanderę i sierż. sztab. Krzysztofa Lewandowskiego.

To fajna sprawa pracować z takimi ludźmi

Akty nominacyjne wręczył Komendant Powiatowy Policji w Mogilnie insp. Radosław Wuttka w obecności Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Artura Malinowskiego.

- Mam przyjemność po raz czwarty uczestniczyć w mogileńskim święcie policji. Fajna to sprawa być szefem tej komendy i pracować z takimi ludźmi. Nasza praca nie jest łatwa. To ciągły pośpiech, ale musimy zawsze pamiętać, że my, jako policjanci musimy służyć społeczeństwu i ludziom tego powiatu. Ludzie na nas liczą. Liczą na to, że jesteśmy w stanie udzielić im porad i wsparcia - oświadczył komendant Wuttka.

- To rok szczególny jeśli chodzi o życie naszej komendy. Zmienia się kierownictwo, funkcjonariusze odchodzą na zasłużoną emeryturę. Pracujemy w znacznie okrojonych składach osobowych. To również rok, w którym zaczęliśmy w większym stopniu dbać o jakość pracy policjantów - przypomniał.

Dodał, że 4 sierpnia ma zostać oddany do użytku gruntownie wyremontowany komisariat policji w Strzelnie. Dalej komendant przypomniał, że dotychczasowi jego zastępcy awansowali i przeszli do innych jednostek. Kilka miesięcy temu Marcin Ratajczak przeszedł do pracy na stanowisku p.o. komendanta KPP w Inowrocławiu, z kolei Artur Krajewski został p.o. komendanta KPP w Żninie.

Jest dobrze

Dalej komendant podziękował wszystkim za współpracę - byłym zastępcom, wszystkim pracownikom komendy, władzom samorządowym i służbom, z którymi policja na stałe współpracuje.

- Chciałbym zameldować panie starosto, że mamy powiat bezpieczny, jest dobrze, a chciałbym, żeby było jeszcze lepiej - powiedział na koniec zwracając się do Tomasza Barczka.

Za pracę policjantom podziękował także m.in. Dariusz Kurzawa, wicemarszałek województwa kujawsko -pomorskiego. Zauważył przy okazji, że skoro awansowało dwóch zastępców komendanta powiatowego, to oznacza, iż w Mogilnie są po prostu bardzo dobre kadry.

Joanna Bejma

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.