Marzena Sutryk

Powiat oddaje lotnisko w Zegrzu Pomorskim na rzecz państwa

Lotnisko to ponad 300 ha. Jego wartość w 2011 była określona na 17 mln zł, a dziś? Trudno powiedzieć. Nadal istnieje tu lądowisko, z którego w sezonie Fot. Radek Koleśnik Lotnisko to ponad 300 ha. Jego wartość w 2011 była określona na 17 mln zł, a dziś? Trudno powiedzieć. Nadal istnieje tu lądowisko, z którego w sezonie korzysta Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Marzena Sutryk

Zarząd powiatu koszalińskiego podjął uchwałę w sprawie zwrotu terenu lotniska w Zegrzu Pomorskim na rzecz Skarbu Państwa. Teraz czas na uchwałę Rady Powiatu.

O tym, że plany uruchomienia lokalnego lotniska w Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem odchodzą w zapomnienie, było już wiadomo od dawna.

Przypomnijmy, dwa lata temu Komisja Europejska ogłosiła, że wycofuje się z dofinansowania tworzenia lokalnych lotnisk, po tym, jak okazały się one nierentowne.

Tymczasem Koszalin od lat starał się o uruchomienie lotniska cywilnego na dawnym wojskowym lotnisku w Zegrzu. Koszalińska koncepcja wówczas padła - wiadomo, miasto także opierało swój projekt na unijnym wsparciu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.