Powiat ostrołęcki: Niesiemy pomoc w walce z koronawirusem

Czytaj dalej
Fot. CK-BiS w Lelisie
Beata Modzelewska

Powiat ostrołęcki: Niesiemy pomoc w walce z koronawirusem

Beata Modzelewska

Mieszkańcy gmin powiatu ostrołęckiego i działające tu firmy angażują się w walkę z koronawirusem.

Kurpiowski Bank Spółdzielczy w Myszyńcu - działający głównie na terenie powiatu ostrołęckiego - zdecydował o przekazaniu ostrołęckiemu szpitalowi 20 000 złotych. Przypomnijmy, że w obliczu pandemii ostrołęcki szpital zaapelował o pomoc finansową.

Pieniądze można wpłacać na konto: PKO BP S.A. O/Ostrołęka. Numer rachunku: 31 1020 1592 0000 2102 0312 0540. Tytuł przelewu: darowizna dla Szpitala w Ostrołęce COVID-19.

W środę 9 kwietnia otrzymaliśmy informację o działaniach przedsiębiorcy z Myszyńca, prowadzącego myjnię bezdotykową Wash Serwis. Tu karetki pogotowia myte są za darmo.

W Myszyńcu parafia pw. Trójcy Przenajświętszej prowadzi zbiórkę pieniędzy na respirator dla szpitala. W ub. czwartek było ponad 59 tys. zł. Zbiórka trwa do 19 kwietnia.

Pakiet bezpieczeństwa w postaci maseczek dla każdego pracownika oraz przyłbic otrzymały osoby prowadzące działalność gospodarczą w gminie Rzekuń.

Maseczki uszyte zostały przez mieszkanców gminy. Materiał dostarczyli i organizacją akcji zajęli się pracownicy Urzędu Gminy w Rzekuniu, za transport odpowiedzialny był ZOG w Rzekuniu. Przyłbice podarowała firma MAREX.

Na Facebooku udziała prężnie grupa „Rzekuńska pomoc sąsiedzka”. Ktoś podjął się uszycia maseczek, ktoś inny podarował materiał, inna mieszkanka napisała: jestem do dyspozycji mam auto, także jeśli trzeba zrobić komuś zakupy służę pomocą. Dzieci mam już duże - 12 i 18 - w lekcjach radzą sobie. Także jeśli trzeba to nawet 6 do 8 godzin dziennie mogę być do dyspozycji.

Radni z gmin Czarnia i Lelis przekazali swoje diety na rzecz ostrołęckiego szpitala.

W Czarni samorząd wyposażył mieszkańców w pakiet ochronny (2 pary rękawiczek i maseczka ochronna).

W Troszynie strażacy z OSP rozdawali mieszkańcom maseczki, w Lelisie CK-BiS drukuje przyłbice (to samo biblioteka w Kadzidle), uczniowie SP w Goworowie upiekli rogaliki i napisali podziękowania dla personelu ostrołęckiego szpitala, w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na środki ochrony osobistej dla SOR-u - takich gestów przybywa codziennie.

Beata Modzelewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.