Powiat tarnogórski na niezwykłych zdjęciach Macieja Goryla

Czytaj dalej
Fot. Maciej Goryl
Tomasz Klyta

Powiat tarnogórski na niezwykłych zdjęciach Macieja Goryla

Tomasz Klyta

Młody tarnogórski fotograf - Maciej Goryl uwiecznił swoim aparatem swoje rodzinne okolice - powiat tarnogórski. Zobaczcie niesamowite zdjęcia.

Maciej Goryl zaczął robić zdjęcia 5 lat temu. Jak sam mówi, kupił aparat z okazji… wyprzedaży. Od tego czasu każdą wolną chwilę spędza na fotografowaniu. – Czasem wstaję o 3 nad ranem i jadę w teren robić zdjęcia. Czasem wybieram się na wieczorny spacer. Bywa różnie. Trzeba tylko czuć, że chce się zrobić dobre zdjęcie. Inaczej nic z tego nie wyjdzie – opowiada Maciej Goryl.

Został już dwukrotnie dostrzeżony przez miesięcznik National Geografic. W lutym 2012 r. otrzymał wyróżnienie w konkursie na zdjęcie miesiąca. W lipcu tego roku, zdobył już Grand Prix w tym samym konkursie. Uchwycił wtedy wschód słońca nad zbiornikiem Kozłowa Góra w gminie Świerklaniec.

Zresztą, Maciek zawsze lubił fotografować powiat tarnogórski. – Myślę, że czasem ludzie nie zdają sobie sprawy, jak tu jest pięknie i jeżdżą po całej Polsce w poszukiwaniu niezwykłych widoków – mówi fotograf. Nie ukrywa przy okazji, że jego marzeniem jest zobaczyć(i sfotografować) Afrykę.

Maciej Goryl jest fotografem amatorem. Nigdy nie uczestniczył w żadnym kursie czy szkoleniu. Po maturze chciał iść na studia związane z fotografią ale spóźnił się z rekrutacją o 3 dni. Od tego czasu pracował w Tesco. W tym roku dostał etat fotografa w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Więcej zdjęć Maćka można zobaczyć na jego profilu facebookowym: https://www.facebook.com/PhotoGoryl?fref=ts

Tomasz Klyta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.