(mb)

Powódź już nam nie zagrozi

(mb)

Bank Światowy obiecał pożyczyć 460 mln zł na budowę wałów przeciwpowodziowych w Lubuskim . Inwestycje ruszą jeszcze w tym roku.

W poniedziałek marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak rozmawiała w tej sprawie z przedstawicielem BŚ. - Usłyszeliśmy od niego zapewnienie przekazania pieniędzy na 3 wielkie zadania związane z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym naszego regionu - powiedział wczoraj na konferencji prasowej wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone przetargi na budowę nowych oraz wzmocnienie istniejących wałów przeciwpowodziowych w rejonie Słubic (za około ok. 250 mln zł) oraz w rejonie Nowej Soli i Krosna Odrzańskiego (wartość - ok. 210 mln zł). W Słubicach powstanie m.in. nowy wał o długości blisko 6 km. Miasto, jak zapewnia wicemarszałek, będzie zabezpieczone przed powodzią tak, jak sąsiedni Frankfurt. W Nowej Soli powstaną nowe wały w okolicy dzielnicy Pleszówek (3 km). Koło Krosna Odrzańskiego zbudowany zostanie nowy wał pomiędzy Wężyskami a Chlebowem (5,5 km).

Z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego za ponad 40 mln zł zabezpieczenie przed powodzią uzyska m.in. Gubin. Powstaną też nowe wały na Odrze koło Przewozu, Kiełcza oraz na odcinku Nietkowice - Będów.

(mb)

(mb)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.