Poznaj kandydatów startujących w plebiscycie "Przedszkole Roku"

Czytaj dalej
Fot. fot. Nadesłane
Małgorzata Pieczyńska, EA

Poznaj kandydatów startujących w plebiscycie "Przedszkole Roku"

Małgorzata Pieczyńska, EA

Trwa głosowanie w plebiscycie „Przedszkole na medal”. Rozpoczynamy prezentację liderów.

Plebiscyt „Przedszkole na medal” to wspólne przedsięwzięcie „Expressu Bydgoskiego”, „Gazety Pomorskiej” i toruńskich „Nowości”. Od prawie tygodnia nasi Czytelnicy oddają już głosy na kandydatów w dwóch kategoriach „Nauczyciel Przedszkola” i „Przedszkole Roku”. Od najbliższego piątku będzie można wysyłać też SMS-y na „Najsympatyczniejsze Grupy Przedszkolne”. Głosowanie w dwóch pierwszych kategoriach potrwa do 16 maja do godz. 20, w trzeciej zakończy się 23 maja. Na łamach „Expressu” chcemy Państwu przybliżyć nauczycieli, przedszkola i grupy przedszkolne z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, które będą plasowały się w ścisłej czołówce.

Joanna Czerwińska jest nauczycielką w Przedszkolu Niepublicznym „Pod Akacjami” w Bydgoszczy. - Nominacja w tym plebiscycie bardzo mnie ucieszyła, choć wciąż nie wiem, kto mnie zgłosił do udziału w tej zabawie - mówi pani Joanna. - Ale jedno jest pewne. Już sam start w tym plebiscycie zobowiązuje do jeszcze lepszej pracy. W zawodzie pracuję już 24 lata i wciąż ta praca sprawia mi ogromną frajdę. Dla dzieci jestem trochę taką dobrą ciocią, która przytuli, pocieszy, otrze łzy, ale też nauczy ważnych rzeczy w życiu. Nawet jak dzieciaki trochę rozrabiają, to i tak chwytają mnie za serce, a gdy odchodzą do szkoły, po prostu wzruszam się razem z nimi. Aktualnie prowadzę 32-osobową grupę 5-latków o wdzięcznej nazwie „Biedroneczki”. Maluchy są wspaniałe, słuchają mnie i chętnie się uczą. Pracę w przedszkolu rozpoczynałam w Brześciu Kujawskim, gdzie się urodziłam. Potem był Grudziądz, Świecie. Aż w końcu trafiłam do Bydgoszczy. W Przedszkolu Niepublicznym „Pod Akacjami” uczę od 7 lat.

W powiecie bydgoskim o tytuł „Nauczyciela Przedszkola” walczy Kamila Pikor z Przedszkola Niepublicznego Zameczek II w Osielsku. - Zgłoszenie do plebiscytu było dla mnie wielką niespodzianką - mówi. - Nauczycielką przedszkola jestem od 2011 r. Zawsze chciałam wykonywać ten zawód. Już w dzieciństwie bawiłam się w szkołę, przedszkole. Mam też nauczycieli w rodzinie. Obecnie jestem wychowawczynią najstarszej grupy dzieci, które od września pójdą do szkoły.

Zdaniem pani Kamili, nauczyciel powinien być otwarty, szczery i musi umieć przyznać się do błędu. - Dzieci od razu wychwycą każdy fałsz. Dlatego zawsze jestem wobec nich uczciwa. Jestem sobą - podkreśla.Zacięta rywalizacja trwa też w kategorii „Przedszkole Roku”.

Jeszcze w środę w południe w Bydgoszczy Niepubliczne Przedszkole „Step” prowadziło przed Przedszkolem Niepublicznym „Zaczarowany Zakątek”i Kujawsko-Pomorskim Przedszkolem Niepublicznym „Bursztynek”. W powiecie bydgoskim pierwsze trzy lokaty zajmowały Gminne Przedszkole „Wróżka” z Białych Błot i dwie placówki z Osielska: Przedszkole Niepubliczne BLU i Publiczne Przedszkole nr 1.

Partnerami plebiscytu są: Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Foksal oraz firmy Marion i Alexander. Przypomnijmy też, że jedną z nagród dla zwycięskiego przedszkola będzie występ Mariusza Czajki, który odwiedzi dzieci z niezwykłym pokazem magicznych sztuczek.

Małgorzata Pieczyńska, EA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.