Aleksandra Szatan

Poznajecie ich? Akademia Muzyczna w Katowicach to szkoła wielkich gwiazd

Krystyna Prońko Fot. K. Trojok Krystyna Prońko
Aleksandra Szatan

Akademia Muzyczna imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach w październiku, wraz z nowym rokiem akademickim, rozpoczęła obchody 90-lecia. To prawdziwa wylęgarnia talentów. Spory wkład ma zwłaszcza Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, który świętował ostatnio 50-lecie. Zobaczcie, kto tu studiował.

- Mam ogromny sentyment do Katowic. To był dla mnie twórczy czas. I zdarza mi się zatęsknić, bo spędziłam tam sześć lat - mówiła w 2015 roku Kasia Cerekwicka w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Zachodniemu”. Wokalistka wspominała Akademię Muzyczną w Katowicach, którą ukończyła z wyróżnieniem, otrzymując tytuł magistra sztuki wokalnej.

Katowicka placówka to jeden z centralnych punktów na mapie muzycznej nie tylko Śląska. To tutaj muzyczne szlify zdobywało wielu artystów, którzy znani są z ogólnopolskich i światowych scen oraz pierwszych stron gazet. Wielu z nich wywodzi się z legendarnego już Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, który w ubiegłym tygodniu, znakomitym koncertem w NOSPR, podsumował 50-lecie działalności.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.