Agata Pustułka

Poznaliśmy nazwiska kandydatów PO i Nowoczesnej na prezydentów

Poznaliśmy nazwiska kandydatów PO i Nowoczesnej na prezydentów Fot. Arek Gola
Agata Pustułka

Wczoraj poznaliśmy dziesięciu kandydatów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydentów miast w województwie śląskim. Dziesięć miast, dziesięć nazwisk. Ale to nie koniec.

W zeszłym tygodniu swoich kandydatów przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość, wczoraj - w katowickim MCK - zrobiły to PO i Nowoczesna. Wciąż jednak nie wiadomo, czy ktoś z koalicji wystartuje przeciwko obecnym prezydentom z Gliwic, Zabrza, Tychów czy Dąbrowy Górniczej.

Jak wygląda lista?

Do walki stanęli dwaj posłowie: Wojciech Król w Mysłowicach, który chce pokonać Edwarda Lasoka, oraz Paweł Bańkowski, mający trudne zadanie - zmierzy się w Jaworznie z popieranym przez PiS Pawłem Silbertem.

Na liście jest, jak się wydaje, czterech pewniaków: Arkadiusz Chęciński z Sosnowca, Piotr Kuczera z Rybnika, Dawid Kostempski ze Świętochłowic oraz Andrzej Kotala z Chorzowa.

Ciekawie jak zwykle zapowiada się bój w Rudzie Śląskiej, gdzie przeciwko obecnej prezydent Grażynie Dziedzic stanie Aleksandra Skowronek. Poważny problem personalny PO ma w Bytomiu. Fotel prezydenta, po perturbacjach Damiana Bartyli, jest do wzięcia, ale nie zdecydowano jeszcze, kto wystartuje. Niewykluczone, że w takich miastach jak Zabrze czy Tychy PO nie poprze obecnych prezydentów - Małgorzaty Mańki-Szulik i Andrzeja Dziuby.

Trudno też znaleźć chętnych, którzy mogliby pokonać Zygmunta Frankiewicza w Gliwicach i Zbigniewa Podrazę w Dąbrowie Górniczej. W Katowicach faworytem pozostaje Marcin Krupa, którego poparło PiS.

Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.