Poznań: będzie czwarty proces oskarżonych o kradzieże samochodów

Czytaj dalej
Fot. Paweł Relikowski
Łukasz Cieśla

Poznań: będzie czwarty proces oskarżonych o kradzieże samochodów

Łukasz Cieśla

Ofiary złodziei samochodów znowu muszą złożyć zeznania w sądzie. Proces oskarżonych o liczne kradzieże po raz czwarty będzie prowadzony przez poznański sąd. Powód - nie udało się zakończyć żadnego z trzech wcześniejszych postępowań.

O szczegółach procesu ws. kradzieży samochodów pisaliśmy we wtorkowym „Głosie Wielkopolskim” (zobacz Proces gangu złodziei: pierwszy sędzia wykluczony, dwóch kolejnych zmarło...). Przypomnijmy, że pierwszy sędzia został wykluczony na wniosek obrońcy głównego oskarżonego Łukasza W. Powodem była kolizja drogowa domniemanego szefa gangu Łukasza W. z sędzią prowadzącym. Dwaj kolejni sędziowie zmarli. Okoliczności niedawnej śmierci trzeciego sędziego wyjaśnia poznańska prokuratura.

Teraz odbędzie się czwarty proces, znowu od początku. Procedury karne są takie, że jeśli skład orzekający nie może skończyć procesu, sprawa rusza od nowa z innym sędzią.

Dotarliśmy do kilku pokrzywdzonych przez gang złodziei samochodów. Niektórzy stracili auta w 2003 roku. Wśród ofiar są biznesmeni, osoby prowadzące działalność gospodarczą, politycy. Część z nich od nas dowiedziała się, że proces domniemanego szefa gangu oraz kilku innych oskarżonych rozpocznie się po raz czwarty.

Okazuje się, że oskarżeni już w czasie poprzednich procesów często nie stawiali się na rozprawy. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule w serwisie Plus:

Poznań: czwarty proces oskarżonych o kradzieże samochodów

Zobacz wideo:
Złodzieje odkryli metodę "na lusterko". Pod pozorem uszkodzonej części wyłudzają pieniądze od kierowców

źródło: TVN Turbo/x-news.pl.

Łukasz Cieśla

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.