Poznańscy studenci prowadzą bezpłatne korepetycje online dla uczniów. Do projektu "Ucz się z nami" dołączyło już około 70 wolontariuszy

Czytaj dalej
Fot. Annie Spratt/Unsplash.com
Anastazja Bezduszna

Poznańscy studenci prowadzą bezpłatne korepetycje online dla uczniów. Do projektu "Ucz się z nami" dołączyło już około 70 wolontariuszy

Anastazja Bezduszna

"Ucz się z nami" to projekt grupy studentów UAM. Powstał, by udzielać bezpłatnych korepetycji online dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Od chęci wsparcia w nauczaniu się zaczęło. Teraz ponad 70 studentów ma rozpisane lekcje na miesiąc do przodu, ale chętnych uczniów ciągle przybywa.

Projekt powstał z inicjatywy studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Do akcji włączyła się Fundacja Jeden Uniwersytet. Na początku kwietnia około 30 studentów - wolontariuszy postanowiło wesprzeć uczniów w nauczaniu. Jak się okazuje, wielu z nich potrzebuje korepetycji. Najwięcej z nich zgłasza potrzebę pomocy w nauce takich przedmiotów jak: chemia, matematyka i język angielski prawie na każdym poziomie.

- Na początku zakładaliśmy, że jeden student dla jednego ucznia będzie udzielał korepetycji raz w tygodniu. Teraz jak ktoś z wolontariuszy ma więcej czasu wolnego, bierze dodatkowe zajęcia

- mówi Mateusz Gołębiowski, koordynator projektu „Ucz się z nami”.

Skorzystać ze wsparcia studentów może każdy uczeń, wystarczy zgłosić się do udziału, wypełniając formularz kontaktowy, który jest dostępny na stronie facebook’owej projektu „Ucz się z nami”. W nim uczeń lub jego rodzic czy opiekun może określić, z jakiego przedmiotu i w jakim zakresie potrzebna jest pomoc. Zgłoszenia zostają rozpatrzone i przyjęte przez studentów, którzy dysponują wolnymi terminami.

- Obecnie w ramach projektu bezpłatnych korepetycji udziela około 70 studentów z poznańskich uczelni. Zgłaszają się do nas już ochotnicy z innych miast Polski. Jednak ciągle szukamy nowych wolontariuszy, ponieważ każdego dnia przybywa nam chętnych uczniów do nauki - przyznaje Mateusz Golębiowski.

Wolontariusze mogą zgłaszać się poprzez formularz:na fanpage’u facebooku projektu „Ucz się z nami”.

------------------

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na:
Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Pozostało jeszcze 5% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anastazja Bezduszna

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.