Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Praca leży na ulicy. Podobno

Czytaj dalej
Katarzyna Kojzar

Praca leży na ulicy. Podobno

Katarzyna Kojzar

Bezrobocie najniższe od ponad dwóch dekad, a warunki na rynku pracy dyktują pracownicy. Ponoć. Książka Olgi Gitkiewicz mówi o mobbingu i życiu na śmieciówkach.

To nie jest najweselszy temat, za jaki mogłaś się zabrać.

Lubię pisać o takich sprawach, które dotyczą każdego z nas, nawet, a może szczególnie, tych nieprzyjemnych... Praca dotyczy każdego z nas - wszyscy pracowali, będą pracować, szukają pracy, są pracownikami i generalnie ta praca coś w ich życiu znaczy. A pomysł wziął się z podróży po Polsce. Jeździłam, żeby pisać reportaże i zauważyłam, że ludzie, nawet kiedy rozmawialiśmy o czymś innym, w końcu zaczynali mówić o pracy. Uznałam, że to ciekawe, żeby sprawdzić, jak to jest z tym znalezieniem pracy. W końcu statystyki krzyczą, że jest małe bezrobocie, na rynku pracy jest super, istnieje silny rynek pracownika. Chciałam zobaczyć, co tak naprawdę jest za tymi słupkami i procentami.

Ale powiedzieć, że ta książka jest „o pracy”, to tak, jakby nie powiedzieć nic. O czym ona jest dla ciebie?

O tym, co ci praca robi w życiu i co ty z nią robisz. Czym była kiedyś i czym się stała dziś. Zawarłam w książce też historyczne teksty. Chciałam pokazać, że niezależnie od czasów, w jakich żyjemy, praca może robić ludziom różne, bardzo mocne rzeczy.

Te historyczne fragmenty to opowieści o tym, jak po wojnie pracowali twoi dziadkowie. Od początku myślałaś o tym, żeby umieścić w książce swoją rodzinę?

Czytaj więcej, a dowiesz się, którą z historii autorce opisywało się najtrudniej. Czy ludzie chętnie rozmawiają o swojej pracy?

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Kojzar

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.