Praca w szkołach wre. Co się w nich zmieni?

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

Praca w szkołach wre. Co się w nich zmieni?

Alicja Kucharska

Wakacje to czas, kiedy można przeprowadzić gruntowne remonty. Teraz także te związane z reformą oświaty i likwidacją gimnazjów.

- To właściwie jedyny taki moment, kiedy można na spokojnie niektóre rzeczy poprawić czy naprawić - mówi Ryszard Graczyk, kierownik wydziału kultury, oświaty i sportu.

Remonty prowadzone są zarówno w szkołach, jak i przedszkolach. Na remonty przedszkolne zabezpieczono prawie 550 tys. zł.

W placówce nr 1 przygotowana zostanie dodatkowa sala, dzięki czemu uda się wzbogacić ofertę przedszkola o dodatkowe miejsca. W „Trójce” oprócz prac konserwacyjnych, blisko 100 tys. zł zostanie przeznaczone na doposażenie placu zabaw.

W przedszkolu nr 4 odbywają się głównie prace malarskie. Przeznaczono na nie ok. 17 tys. zł. W piątce zaplanowano dokończenie modernizacji tarasu, a za 40 tysięcy złotych powstać ma miniboisko do piłki nożnej.

- Przy okazji budowy takiego boiska przy przedszkolu nr 5, być może uda się również przy przedszkolu numer 6 - uzupełnia Graczyk.

Najwięcej pieniędzy pochłoną remonty w placówce nr 7. Bo tam zmodernizowany zostanie plac zabaw, ale też cały teren wokół przedszkola. Pojawią się nowe ścieżki i chodniki. Prace na placu zabaw pochłoną 100 tys. zł. Tyle samo kosztować będą modernizacje chodników i tarasów. Również w szkołach roboty idą pełną parą.

- „Jedynka” i „Trójka” to tegoroczne priorytety, bowiem gimnazja muszą być przekształcone w podstawówki i przygotowane do przyjęcia uczniów najmłodszych - mówi Graczyk.

W gimnazjum nr 1, które od września przekształci się w podstawówkę nr 1, trwa remont sanitariatów i pomieszczeń, które we wrześniu zostaną udostępnione najmłodszym. Zakupione będzie również wyposażenie do świetlicy oraz na plac zabaw.

- I gdyby wszystko podliczyć, łącznie z remontem korytarza na parterze, jest to ponad 250 tys. zł - podkreśla szef wydziału oświaty. Podobną kwotę przeznaczono na prace w gimnazjum nr 3.

W „Dwójce” zaplanowano remont pomieszczeń socjalnych w piwnicy. Ponadto, w ramach pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego, powstanie klasa pod chmurką (15 tys. zł). Przy nowym budynku zostanie zagospodarowany plac, na którym pojawią się ławki i stoliki. Dzięki temu jesienią bądź wiosną lekcje będą mogły być prowadzone na zewnątrz.

W SP-6 wyremontowane zostaną toalety, w SP- 7 pomieszczenia i korytarze. Za 15 tys zł. z BO będą zakupione nowe sprzęty i zabawki do sali zabaw.

Sto tysięcy złotych zostanie przeznaczone na remont sanitariatów w szkole w Gościkowie.

Remonty w szkołach pochłoną z budżetu ok. 700 tys. zł, natomiast na wyposażenie nowych szkół przeznaczono ponad 200 tys. zł.

- Całość prac remontowych i zakupy to niecałe 1,5 mln zł - podsumowuje Ryszard Graczyk.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.