Pracownicy 50 plus - mądry pracodawca o tym wie

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Sławomir Bobbe

Pracownicy 50 plus - mądry pracodawca o tym wie

Sławomir Bobbe

Pracownicy w wieku 50 plus narzekają na pracodawców, pracodawcy nie chcą zwykle zatrudniać ludzi po 50-tce. Interesy obu grup muszą godzić powiatowe urzędy pracy. Czy to im się udaje?

Niemal co trzeci bezrobotny w naszych rejestrach to osoba w wieku powyżej 50 lat, to prawie 2 tysiące osób. W statystykach oznacza to niemały problem - nie kryje Ryszard Maciejewski, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Jak wygląda sprawa godzenia pracowników i pracodawców w kwestii zatrudniania osób w wieku 50 plus? Przeczytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.