Pracownicy w Łodzi pilnie poszukiwani!

Czytaj dalej
Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Pracownicy w Łodzi pilnie poszukiwani!

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Zdaniem specjalistów, łódzcy bezrobotni mogą obecnie przebierać w ofertach pracy. Najwięcej propozycji zatrudnienia jest dla informatyków, logistyków i księgowych.

Około 200 osób w centralnej sortowni paczek i centralnym hubie drobnicowym Grupy Geis w Sosnowcu pod Strykowem oraz 500 osób w centrum Fujitsu przy ul. Tymienieckiego i ul. Wólczańskiej... Zatrudnienie tylu pracowników zapowiedziały w ostatnich dniach firmy działające w Łodzi i w okolicach. Dodatkowo, w ubiegłym tygodniu, Whirlpool Corporation poinformował o otwarciu w Łodzi Centrum Usług Wspólnych zajmującego się operacjami księgowymi i finansowymi dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Pracę znajdzie w nim ponad 200 osób. Według ekspertów rynku pracy, tak dobrze dla osób poszukujących zatrudnienia nie było w Łodzi już dawno. Efektem jest najniższa od siedmiu lat stopa bezrobocia, która na koniec lutego br. wynosiła 7,9 procent.

Inwestycja niemieckiej Grupy Geis składa się z magazynu o powierzchni 12 tys. m kw., w którym na godzinę może być sortowanych 16 tys. paczek oraz z biur o powierzchni 2,5 tys. mkw. Póki co firma zatrudniła już 200 osób. W ciągu najbliższych miesięcy chce podwoić tę liczbę. Poszukuje magazynierów, spedytorów, operatorów wózków widłowych, pracowników sortowni oraz biurowych (m.in. obsługujących infolinię i księgowych). Za dwa-trzy lata Grupa Geis chce wznieść obok drugi magazyn o takich samych rozmiarach.

Łódzkie centrum Fujitsu zatrudnia obecnie około 1,7 tys. osób. Teraz poszukuje pół tysiąca, m.in. informatyków, programistów, inżynierów i administratorów infrastruktury IT, specjalistów finansów i rachunkowości, jak również menedżerów projektów, usług i procesów. Zainteresowani powinni znać języki obce, np. angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, holenderski, fiński, czeski, bułgarski, słoweński i rosyjski.

- Osoby szukające pracy w Łodzi mają naprawdę w czym wybierać - mówi Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora UMŁ. - Choć nie zawsze w krótkim czasie są w stanie znaleźć prac zgodną z ich profilem zawodowym i oczekiwaniami.

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.