Katarzyna Paczewska

Prąd pokopie spółki, szkoły i szpitale. Energia może być dla nich droższa o nawet 60 procent

Wyższe stawki za energię nie oszczędzają szpitali. Placówki nie mówią skąd wezmą pieniądze. Można się tylko domyślać, że skredutują lub zaoszczędzą na Fot. Karolina Misztal Wyższe stawki za energię nie oszczędzają szpitali. Placówki nie mówią skąd wezmą pieniądze. Można się tylko domyślać, że skredutują lub zaoszczędzą na innych działaniach.
Katarzyna Paczewska

Od około 20 do nawet 60 procent wyższe rachunki za energię będą musiały zapłacić spółki samorządowe, uczelnie i koleje w naszym regionie.

Lokalne władze mają twardy orzech do zgryzienia. Trwa okres kontraktowania dostaw energii na przyszły rok lub kolejne lata. Urzędnicy przeglądają oferty sprzedawców prądu i łapią się za głowy. Stawki są dużo wyższe od tych poprzednich o nawet kilkadziesiąt procent.

Wcześniej pomagały zakupy grupowe. - Oczywiście, że większa moc zamówiona, obsługująca kilkanaście podmiotów, jest tańsza od mocy zamówionej indywidualnie - przypomina Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, w którego imieniu od kilku lat - zresztą, jak w imieniu m.in. wszystkich jednostek, które podlegają miastu, zakupów dokonuje Urząd Miasta Bydgoszczy. - Zawsze, w każdej dziedzinie handlu, towaru, czy usług, zakup w hurcie, jest tańszy od zakupu jednostkowego.

Jednak i tych robiących w ten sposób zakupy podwyżki nie ominęły.

Więcej podwyżkach cen prądu i ich konsekwencjach - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.