Jacek Drost

Prawie 1,4 miliona zł na to, żeby było więcej śniegu na Skrzycznem

Jesienią ub. roku został oddany do użytku zmodernizowany dolny odcinek kolei na Skrzyczne Fot. arc Jesienią ub. roku został oddany do użytku zmodernizowany dolny odcinek kolei na Skrzyczne
Jacek Drost

Pełnia lata, a ze Szczyrku płyną dobre informacje dla... narciarzy. Okazuje się, że Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich dostał dofinansowanie na modernizację naśnieżania tras na Skrzycznem.

- Dostaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację w wysokości około 1,4 miliona złotych na modernizację istniejącego systemu naśnieżania w rejonie tartaku i przepompowni. Będziemy wymieniać pompy, rurociąg i instalację elektryczną. Na pewno ta inwestycja poprawi jakość naszego naśnieżania, więcej narciarzy będzie mogło skorzystać z przygotowanych tras - będą mogli dłużej i lepiej jeździć - mówi Ireneusz Furczyk, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Dla COS-OPO w Szczyrku to kolejna w ostatnich latach inwestycja. Najpierw m.in. został zmodernizowany górny odcinek kolejki linowej na Skrzycz-ne, w ubiegłym roku został oddany do użytku zmodernizowany dolny odcinek - ze stacji dolnej na Halę Jaworzyny. Teraz przyszedł czas na naśnieżanie.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.