Prezes NIK stanie przed Trybunałem Stanu? Nad wstępnym wnioskiem w tej sprawie radziła sejmowa komisja odpowiedzialmości konstytucyjnej

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Marcin Darda

Prezes NIK stanie przed Trybunałem Stanu? Nad wstępnym wnioskiem w tej sprawie radziła sejmowa komisja odpowiedzialmości konstytucyjnej

Marcin Darda

Oczekujący na swój proces karny prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski może stanąć nie tylko przed sądem. Komisja odpowiedzialności konstytucyjnej radziła w Sejmie nad wstępnym wnioskiem o postawienie prezesa NIK przed Trybunałem Stanu, a sam prezes składał wyjaśnienia.

Od końca listopada akt oskarżenia przeciw prezesowi NIK spoczywa w warszawskim Sądzie Okręgowym, wyznaczono też sędzię do przeprowadzenia procesu, ale nie ma wciąż terminu. Kwiatkowski, jeden z najważniejszych urzędników w państwie, ma odpowiadać za to, co sam piętnował. Prokuratura zarzuciła mu nadużywanie stanowiska, czyli ustawianie konkursów na dyrektora delegatury NIK w Łodzi, wicedyrektora NIK w Rzeszowie, a także wicedyrektora jednego z wydziałów w centrali NIK, miał też podżegać swego zastępcę do ustawienia konkursu w Rzeszowie. Na ławie oskarżonych zasiądzie wraz z Janem B., byłym posłem PSL.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.