Prezes PGNiG Superligi: Mielec ma bardzo duży potencjał

Czytaj dalej
Fot. Kuba Zegarliński
Kuba Zegarliński

Prezes PGNiG Superligi: Mielec ma bardzo duży potencjał

Kuba Zegarliński

- SPR Stal Mielec jest modelowym przykładem na to, jak reforma rozgrywek i ich profesjonalizacja, była potrzebna piłce ręcznej – mówi Łukasz Gontarek, prezes PGNiG Superligi.

Jak pan oceni rundę zasadniczą, pierwszego – historycznego sezonu profesjonalnej PGNiG Superligi?

Z wielu rzeczy jesteśmy zadowoleni, z niektórych jesteśmy umiarkowanie zadowoleni, ale są również takie obszary, gdzie czeka nas jeszcze dużo pracy. W tym planie trzyletnim, jaki postawiliśmy przed sobą latem ubiegłego roku, wciąż mamy wiele do zrobienia, ale cieszy mnie to, że idziemy w dobrym kierunku. Naszym celem jest zrobienie z PGNiG Superligi, ciekawych, widowiskowych rozgrywek, który będą przyciągać i koncentrować zainteresowanie kibiców w skali całego kraju.

Jak w tym planie odnajduje się SPR Stal Mielec?

Wraz ze wzrostem poziomu sportowego całej ligi, widać to jak SPR Stal Mielec jest modelowym przykładem na to, jak reforma rozgrywek i ich profesjonalizacja, była potrzebna piłce ręcznej. Mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości, właśnie dzięki temu, że liga będzie coraz silniejsza, SPR Stal Mielec, która już dziś ma bardzo duży potencjał, będzie mogła podjąć rękawice z tuzami PGNiG Superligi. Na razie wszystko idzie w dobrym kierunku, by tak się stało.

Kiedy władze PGNiG Superligi spodziewają się zamierzonych efektów, czyli innymi słowy, kiedy uznacie państwo produkt o nazwie „Profesjonalna liga piłki ręcznej w Polsce” za zakończony?

Na pewno musimy pamiętać, że jesteśmy dopiero na początku tej drogi. Plan startowy ustaliliśmy na trzy lata – dopiero po tym okresie przyjdzie czas na pierwsze poważne podsumowania. Chcemy budować solidne fundamenty, chcemy pomagać klubom w organizacji, w poprawianiu biznesowego działania. W tym momencie kluby zaczynają pracować jak spółki. Myślą nie tylko o tym, co wydarzy się tu i teraz, ale mają ustalony plan na wiele miesięcy do przodu. W większości klubów w Polsce, już teraz planuje się działania na przyszły sezon, co jeszcze nie tak dawno temu było właściwie niemożliwe.

Co godne zaznaczenia, tak dzieje się również w Mielcu. Mamy klub zbudowany na miarę możliwości, który walczy w każdym meczu.

Oczywiście! Tak jak wcześniej zaznaczyłem – SPR Stal Mielec to klub, który jest świetnym przykładem na to, że profesjonalizacja ligi była bardzo piłce ręcznej w Polsce potrzebna. Tutaj wszyscy walczą na 120 procent i tego kibicom w Mielcu i na całym Podkarpaciu serdecznie gratuluję.

Kuba Zegarliński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.