Prezes szpitala: To ogromne wyzwanie

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Prezes szpitala: To ogromne wyzwanie

Łukasz Koleśnik

Od 13 stycznia oficjalnie zaczęła działać spółka Zachodnie Centrum Medyczne. Powołano prezesa, którym został Wojciech Włodarski.

Wojciech Włodarski wcześniej pełnił funkcję prezesa szpitala w_Słubicach. W zeszłym roku został odwołany przez tamtejszego starostę, Marcina Jabłońskiego.

Decyzją wspólników (czyli udziałowców spółki: starostwa powiatowego oraz Gubina) W. Włodarski został zatrudniony, a następnie powołany na stanowisko prezesa.

- Pan Włodarski ma doświadczenie i pełnił już taką funkcję - mówi starosta Mirosław Glaz. - Przygotowywał zmiany, związane ze szpitalem, do których ma w niedalekiej przyszłości dojść. Uważamy, że się sprawdzi - dodaje.

Jak już wcześniej podawaliśmy na łamach „Gazety Lubuskiej”, plany dotyczące szpitala w powiecie krośnieńskim są ambitne. - Wydaje mi się, że jest to pierwszy projekt w Polsce, w którym staramy się odwrócić proces prywatyzacji. Nie jest to oczywiście łatwe - zaznacza nowy prezes Zachodniego Centrum Medycznego.

Prezes uważa, że lecznica w Krośnie Odrz. ma duży potencjał. - Postaramy się go ujawnić. Szpital może nie wygląda zbyt zachęcająco z zewnątrz, ale w środku jest dobrze wyposażony - przyznaje.

Dodaje również, że szykują się spore zmiany. - Dzięki temu, że do Gubina zostanie przeniesiony oddział chorób wewnętrznych, w Krośnie zyskamy trochę miejsca i urządzimy małe „przemeblowanie”. Zamierzamy poprawić ten zewnętrzny wizerunek. Chcemy zrobić główne wejście do lecznicy w innym miejscu. W środku też dojdzie do kilku zmian - zapowiada prezes.

To jednak obecnie najmniejsze zmartwienie. Jak podkreśla Włodarski, najważniejsze to uruchomić szpital w dwóch lokalizacjach. A do tego potrzeba przede wszystkim pieniędzy oraz pracowników.

Zarówno jednego, jak i drugiego brakuje. - Jeśli chodzi o pracowników to prowadzimy rozmowy już od grudnia. Jesteśmy w kontakcie z byłymi pracownikami, którzy wyrażają chęć powrotu do pracy w Krośnie Odrz. lub Gubinie - informuje prezes spółki.

Największym kłopotem są pieniądze. - Skupiamy się teraz na tym, aby otrzymać większy kontrakt z NFZ. Jesteśmy jedynym regionem w województwie lubuskim, w którym od 2008 roku płatność za świadczenia medyczne była malejąca. W innych szpitalach była tendencja wzrostowa - podaje Włodarski.

- NFZ podaje, że chce, aby na terenie powiatu krośnieńskiego działał szpital i jest on tutaj potrzebny. Jednak jeśli zostaniemy z takim samym kontraktem, jaki wcześniej dostała krośnieńska spółka należąca do koncernu Grupa Nowy Szpital, to nasz projekt, związany z uruchomieniem szpitala od podstaw, może być zagrożony - podkreśla W. Włodarski. - Myślę jednak, że dojdziemy do porozumienia z NFZ .

- Stoimy przed ogromnym wyzwaniem. Nie dość, że musimy uruchomić szpital od nowa, to jeszcze musimy walczyć z przeszłością. Szpital ma tutaj trudną historię, ale postaramy się napisać nowy rozdział - podkreśla prezes Włodarski.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.