Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Prezes Universum: Rodzina Ewy Tylman chce wyciągnąć od nas pieniądze

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Joanna Labuda

Prezes Universum: Rodzina Ewy Tylman chce wyciągnąć od nas pieniądze

Joanna Labuda

Rodzina Ewy Tylman domaga się 100 tys. zł odszkodowania od zakładu pogrzebowego Universum oraz firm, które z nim współpracowały. Ich zdaniem, powinny one ponieść odpowiedzialność za zachowanie pracowników, którzy w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu fotografowali ciało kobiety, a jeden z nich robił z nim "selfie". Prezes Universum uważa, że to próba wyciągnięcia pieniędzy.

- Cały czas bardzo przeżywam śmierć córki. Chcieliśmy dogadać się z firmą Universum, ale oni tego nie chcą. Wystarczyło zadzwonić i nie spotkalibyśmy się w sądzie. Ktoś musi ponieść odpowiedzialność za to, co się stało. Pracownicy już to zrobili, ale teraz liczy się to kto im zlecił pracę. Byliśmy przygotowani na pochówek dziecka, a później dowiedzieliśmy się o tej sytuacji - mówi Andrzej Tylman, ojciec Ewy.

- W tej chwili nie mogę nawet postawić pomnika, bo nie mam na to pieniędzy. Ciągle jestem w sądach

- dodaje.

Rodzina domaga się 100 tysięcy złotych odszkodowania za znieważenie zwłok Ewy Tylman. Kobieta zaginęła w listopadzie 2015 roku, a w lipcu 2016 roku z Warty wyłowiono jej ciało. Do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu przewieźli je dwaj pracownicy firmy transportującej zwłoki: 26-letni Robert K. i 51-letni Mariusz P. Mężczyźni otworzyli worek z ciałem i fotografowali zwłoki. Jeden z nich robił selfie.

- Ciało pani Ewy Tylman było pierwszym ciałem, jakie przyjmowałam, dlatego dokładnie wszystko obserwowałam. Mężczyźni włożyli ciało na wózek i zawieźli do sali. Nie wiem, kto otworzył worek, ale jeden fotografował ciało z boku, drugi pochylił się nad twarzą kobiety z wielkim uśmiechem i zrobił zdjęcie. To było poniżające

- powiedziała na czwartkowej rozprawie Grażyna Z., która tamtej nocy pracowała w ZMS.

Obaj mężczyźni przyznali się do winy i przeprosili rodzinę Tylmanów. Postanowili też dobrowolnie poddać się karze i sami je zaproponowali - po 10 tys. zł grzywny. Taki też wyrok wyrok wydał poznański sąd.

Według poznańskiej prokuratury mężczyźni nie mieli prawa ani otwierać worka ze zwłokami, ani ich fotografować. Czesław Żaba, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej twierdzi, że takie uprawnienia mają tylko pracownicy ZMS.

Pracownicy Universum tłumaczą się, że nie było zakazu robienia zdjęć. O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 37% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Joanna Labuda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.