Prezes Zbigniew Boniek staje w obronie Rakowa Częstochowa

Czytaj dalej
Bartłomiej Romanek

Prezes Zbigniew Boniek staje w obronie Rakowa Częstochowa

Bartłomiej Romanek

Choć od wypowiedzenia umowy Rakowowi przez miasto minęło już kilka dni, to emocje wokół tego zdarzenia nie słabną. W piątek głos w tej sprawie zabrał nawet Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który skierował do prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka list. Prezes Boniek apeluje, aby prezydent spojrzał na klub „z wyższej perspektywy” i dążył do zacieśnienia współpracy z Rakowem.

To obecnie wydaje się jednak niemożliwe. Miasto wypowiedziało klubowi umowę za wydarzenia podczas meczu w Chorzowie, podczas których pseudokibice z Częstochowy zdemolowali jeden z sektorów.

Raków nie tylko nie otrzymał 500 tysięcy zł w ramach umowy z miastem, ale musi jeszcze zapłacić 100 tysięcy zł kary, bo taki zapis znalazł się w umowie. Takiego zapisu nie wprowadził dotychczas żaden z polskich samorządów. - Klub znał umowę, którą podpisywał, a ten zapis nie został wprowadzony przypadkowo, bo jest pokłosiem wcześniejszych ekscesów z udziałem kibiców Rakowa - tłumaczy Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu, który dodaje również, że sprawa była konsultowana z prawnikami i miasto umowę musiało rozwiązać, a dodatkowo musi również egzekwować karę.

Wierny nie ukrywa również, że brak uregulowania kary ze strony klubu, może uniemożliwić mu zabieganie o środki w następnych latach, bo dotychczas miejskie pieniądze otrzymywały jedynie kluby, które nie miały żadnych zobowiązań.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.