Anna Stasiewicz

Prezydenci listy piszą, jeden do drugiego

Prezydenci Rafał Bruski i Michał Zaleski. Fot. archiwum Prezydenci Rafał Bruski i Michał Zaleski.
Anna Stasiewicz

Pierwsze było pismo Michała Zaleskiego, prezydenta Torunia do prezydenta Rafała Bruskiego.

Prezydent Zaleski przekonuje w piśmie po raz kolejny, że metropolia w naszym województwie powinna powstać w oparciu o dwa miasta,czyli Bydgoszcz i Toruń. „Zasady tworzenia metropolii powinny być zgodne z dokumentami strategicznymi kraju i województwa, tj. Krajową Strategią Rozwoju Regionalnego 2010-2020, Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030, a także Strategią Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego do roku 2020” - pisze m.in. prezydent Zaleski. „(...) zachęcam do dalszej, zgodnej współpracy celem utworzenia i rozwijania metropolii, bez podejmowania radykalnych inicjatyw zmierzających do jej powstania w oparciu o tylko jedno miasto rdzeniowe” - czytamy.

Prezydent Rafał Bruski w piśmie do swojego toruńskiego odpowiednika m.in. „(...) Bydgoszcz i Toruń pomimo relatywnie niedużej odległości stanowią dwa odrębne miasta z oddzielnymi obszarami funkcjonalnymi. (...) Miasto Bydgoszcz przystąpiło do tworzenia związku metropolitalnego ściśle uwzględniając zapisy ustawy o związkach metropolitalnych.”

Jak dodaje prezydent Bruski, ustawa przewiduje różne możliwości współpracy z innymi podmiotami.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.