Prezydent Będzina o dynamicznie zmieniającym się mieście

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Prezydent Będzina o dynamicznie zmieniającym się mieście

Materiał informacyjny

Na przestrzeni ostatnich lat powstało w Będzinie wiele ciekawych miejsc rekreacyjno-sportowych – począwszy od Stref Aktywności Rodzinnej i skateparku, poprzez wodny plac zabaw i bawialnię dla najmłodszych, aż po funkcjonujące w zimę lodowisko. Wszystkie cieszą się olbrzymim powodzeniem wśród będzinian w każdym wieku - mówi prezydent Będzina, Łukasz Komoniewski.

Prawdziwym przebojem okazała się plaża miejska – nasza flagowa inwestycja rekreacyjna, która od razu stała się hitem zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i okolicznych miejscowości – mówi Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski. W rejonie nadrzecznym Brzozowica w ramach projektu „Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy” w 2018 roku powstała przestrzeń rekreacyjna, gdzie każdy może wypocząć w upalne dni – poopalać się, pograć w plażową siatkówkę, skorzystać z dostępnych leżaków czy hamaków, a przy okazji zjeść lody, poćwiczyć na siłowni czy pospacerować wzdłuż rzeki – plaża to kumulacja wszystkiego, z czym kojarzy się lato. W zeszłym roku w lipcu uruchomiliśmy na plaży fontannę, a w kolejnym etapie prac na plaży powstanie odkryty basen, na który z niecierpliwością wszyscy czekają. - podkreśla prezydent.

Prezydent Będzina o dynamicznie zmieniającym się mieście

Z ciekawszych inwestycji rekreacyjnych, można powiedzieć nawet prozdrowotnych, planujemy budowę w Będzinie trzech tężni solankowych. Pierwsza już powstała w parku Syberka, tuż obok miejsca, gdzie odbywają się dni miasta, zakończenie lata i inne duże imprezy, które przyciągają mieszkańców regionu. Kolejne powstaną właśnie na plaży miejskiej i na osiedlu Warpie, gdzie z powodzeniem od kilku lat funkcjonuje wodny plac zabaw. - mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Rewitalizowane bulwary nad Czarną Przemszą na wiosnę, kiedy teren się zazieleni, będą cieszyć mieszkańców naszego miasta nową infrastrukturą i ciekawą aranżacją otoczenia. Powstało tu prawdziwe forum miejskie z przestrzenią do biesiadowania i punktami gastronomicznymi, strefą rekreacyjno-sportową, siłownią terenową i ogrodzonym placem zabaw dla dzieci oraz miejscami do wypoczynku nad wodą – drewnianymi ławkami i szezlongami. Zatoka teatralna wraz z dwiema widowniami plenerowymi oraz przystań wodna będą dopełnieniem tego ciekawego punktu na rekreacyjnej mapie Będzina.
Do przedsięwzięć realizowanych w Będzinie o naprawdę dużym zasięgu należą między innymi prace nad budową hali widowiskowo-sportowej na 2500 osób. W tym wielofunkcyjnym obiekcie będą organizowane atrakcyjne imprezy sportowe, wystawiennicze i kulturalne. Na pewno jednym z ciekawszych wydarzeń będą mecze siatkówki MKS-u Będzin - będzińskiej drużyny PlusLigi. Wkrótce będziemy finalizować roboty budowlane i przystąpimy do kolejnego etapu prac – podsumowuje prezydent Łukasz Komoniewski.

Prezydent Będzina o dynamicznie zmieniającym się mieście
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.