Łukasz Klimaniec

Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult mówi: „dość”. I rekomenduje

Jacek Krywult nie będzie kandydował na urząd prezydenta Bielska-Białej. Swą decyzję ogłosił na konferencji prasowej 6 września 2018 Fot. Łukasz Klimaniec Jacek Krywult nie będzie kandydował na urząd prezydenta Bielska-Białej. Swą decyzję ogłosił na konferencji prasowej 6 września 2018
Łukasz Klimaniec

Po 16 latach na stanowisku prezydenta miasta Jacek Krywult podjął decyzję, by nie kandydować już na ten urząd. Ale wraz ze swoim klubem będzie starał się o mandat radnego. Na nowego prezydenta zarekomendował Jarosława Klimaszewskiego. Choć o ewentualnej decyzji Jacka Krywulta spekulowano od kilku miesięcy, on sam nie zabierał głosu nie przesądzając o swej samorządowej przyszłości. Ale w czwartek rozwiał wszelkie wątpliwości.

- Emocje mówiły, by jeszcze dokończyć te inwestycje, które zaczęliśmy, ale człowiek prócz emocji musi mieć rozum i z dużą rozwagą podejmować decyzje zwłaszcza w pewnym wieku - przyznał na konferencji prasowej. Oznajmił, że ostatnie przeżycia osobiste i zdrowotne zmusiły, a raczej utwierdziły go w podjęciu decyzji, by nie kandydować na urząd prezydenta miasta. - Uważam, że cztery kadencje i dodatkowy rok w latach 80. dają podstawę do podjęcia takiej decyzji - powiedział.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.