Prezydent cofnie pozwolenie na prowadzenie schroniska?

Czytaj dalej
Fot. Ewa Auer
Dorota Bonzel

Prezydent cofnie pozwolenie na prowadzenie schroniska?

Dorota Bonzel

Akcja przeciwko właścicielowi schroniska w Pile przynosi efekt. Prezydent wszczął postępowanie o cofnięcie mu pozwolenia.

Prezydent Piły wszczął postępowanie o cofnięcie pozwolenia na prowadzenie pilskiego schroniska firmie VET-ZOO Serwis Zenona Jażdżewskiego. Zostało to zrobione na wniosek Stowarzyszenia Obrony Zwierząt, które działa w Jędrzejowie w województwie świętokrzyskim.

Decyzja prezydenta cieszy te osoby, które już od kilku miesięcy alarmowały, że w pilskim schronisku źle się dzieje. Co chwilę do mediów wyciekały informacje o tym, że czworonogi są źle traktowane. Internet obiegły też zdjęcia wychudzonych oraz zaniedbanych psów. O swoich negatywnych doświadczeniach z władzami schroniska opowiadali też wolontariusze, którzy poświęcali swój czas, żeby wyprowadzać czworonogi i się z nimi bawić.

Kiedy jednak w połowie roku zapytaliśmy w Urzędzie Miasta, czy do urzędników docierają skargi na schronisko, otrzymaliśmy odpowiedź, że w obiekcie była przeprowadzona kontrola i nie stwierdzono nieprawidłowości. Obrońcy zwierząt nie odpuszczali. Prezydent Piotr Głowski zaprosił na spotkanie wolontariuszy ze schroniska oraz Zenona Jażdżewskiego.

- Zarzuty są bezpodstawne. To nagonka, zaczęła się po odejściu jednego z pracowników

- stwierdził wtedy właściciel schroniska.

Ale wolontariusze nie odpuszczali. W akcję włączył się również Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Effata w Pile. Zbierał on podpisy pod petycją w sprawie złego traktowania zwierząt w schronisku.

- Przez internet udało nam się uzbierać 1600 głosów poparcia, liczymy jeszcze podpisy na papierowych listach, wydaje mi się, że też będzie ich ponad tysiąc

- wylicza Artur Łazowy z Effaty.

Jak wszystkie karty z podpisami już spłyną, trafią one na biurko prezydenta. - Nie odpuścimy dopóki prezydent nie cofnie pozwolenia na prowadzenie schroniska, bo samo wszczęcie postępowania jeszcze nic nie oznacza.

Dorota Bonzel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.