Prezydent pochwalił się nową budowlanką

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Zbigniew Marecki

Prezydent pochwalił się nową budowlanką

Zbigniew Marecki

Budynek szkoły przechodzi właśnie duży remont, a jednocześnie Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego poszerza grupę pracodawców, z którymi współpracuje w zakresie praktycznej nauki zawodu swoich uczniów.

Przypomnijmy, w wyniku połączenia dwóch szkół - budowlanki i Środkowopomorskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego - w ubiegłym roku szkolnym w Słupsku utworzono Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego. W czasie rozmów dotyczących tej reorganizacji postanowiono, że siedziba nowej szkoły, która znajduje się w budynku budowlanki przy ul. Sobieskiego, zostanie zmodernizowana.

Wczoraj (23 stycznia) podczas cotygodniowej konferencji prasowej prezydent Robert Biedroń i Jolanta Kapiszka, dyrektor ZSB i KU, mówili o tym, co już zostało zrobione.

Jak się okazuje, w budynku wyremontowano kilka sal lekcyjnych, dobrze wyposażono gabinety dydaktyczne, a teraz trwa wymiana drzwi do sal lekcyjnych na częściowo przeszklone, aby dyrekcja i goście szkoły mogli widzieć, co się dzieje podczas lekcji.

Trwają także przygotowania do remontu parkietu w sali gimnastycznej. Ponadto placówka kontynuuje proces poszerzania grupy pracodawców, z którymi współpracuje w ramach kształcenia praktycznego przyszłych budowlańców. Zawarła już ponad dwadzieścia stosownych porozumień.

W poniedziałek podpisano kolejną umowę z Dawidem Ławskim, absolwentem budowlanki, który kieruje Zakładem Ogólnobudowlanym Szpec-Bud w Słupsku. Od września ta firma będzie przyjmowała uczniów budowlanki na praktyki.
W najbliższym czasie placówkę doposaży także hurtownia fryzjerska, która podaruje jej meble do pracowni fryzjerskiej.

- Ta szkoła odżyła. Uratowaliśmy budowlankę. Szkoła ma się teraz dobrze, a będzie jeszcze lepiej - cieszył się w czasie rozmowy z dziennikarzami prezydent Biedroń.

Podczas konferencji zapytaliśmy także, czy udało się znaleźć nowego właściciela dla budynku przy ul. Grottgera, który opuściło IV LO. Jak się okazuje, pierwszy przetarg nie przyniósł rezultatu. Teraz trwają przygotowania do kolejnego, podczas którego ratusz będzie chciał sprzedać ten budynek za 3,5 miliona złotych. Podobno jest nim zainteresowana jedna ze słupskich firm. Na razie nie zdradzono, o jaką firmę chodzi.

Zapytaliśmy także, czy w tym roku nauczycieli z miejskich szkół mogą liczyć na podwyżkę dodatku motywacyjnego, wcześniej obniżonego. Okazało się, że magistrat nie przewiduje takiego ruchu.

Zbigniew Marecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.