Szymon Kamczyk

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi dzisiaj Żory

Prezydent RP Andrzej Duda przyjedzie do Żor Fot. Arkadiusz Biernat Prezydent RP Andrzej Duda przyjedzie do Żor
Szymon Kamczyk

Dziś do miasta przyjedzie urzędujący prezydent - Andrzej Duda. Ostatnią głową państwa, która odwiedziła Żory był marszałek Józef Piłsudski.

Dziś po południu w Żorach wizyta prezydenta Andrzeja Dudy. Kulminacyjnym punktem wizyty będzie spotkanie z mieszkańcami, na które przyjść może każdy.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy rozpocznie się przed godziną 16. Pierwszą częścią wizyty Prezydenta RP w Żorach będzie uroczyste złożenie wieńców na Mogile Powstańców Śląskich oraz przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych. Mogiła znajduje się na starym cmentarzu przy ul. Klimka. Z cmentarza przy ul. Klimka prezydent Andrzej Duda przejedzie pod Urząd Miasta Żory przy Rynku 9. Tam zaplanowano zamknięte spotkanie z samorządowcami.

Mieszkańcy zgromadzą się w hali sportowej
Po spotkaniu z samorządowcami, prezydent przejedzie pod halę MOSiR przy ul. Folwareckiej. Z uwagi na środki bezpieczeństwa mieszkańcy zainteresowani udziałem w spotkaniu będą wpuszczani na teren hali już od godziny 15.30.

By uniknąć niedogodności należy przyjść minimum pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia. Spotkanie z mieszkańcami na hali MOSiR ma rozpocząć się według planu o godzinie 17. Warto przyjść wcześniej, aby zająć odpowiednie miejsce. Warto dodać, że widownia hali mieści 700 miejsc siedzących i 530 stojących.

- Chcąc wziąć udział w spotkaniu z Prezydentem RP należy pamiętać, że na spotkanie nie wolno wnosić żadnych niebezpiecznych przedmiotów i narzędzi, w tym: wszelkiego rodzaju broni, nożyczek, parasoli, pilników, butelek z napojami, banerów i transparentów itp. - informuje Adrian Lubszczyk z Urzędu Miasta Żory.

Zmiany w pracy urzędu i na ulicach
W związku z planowaną wizytą Prezydenta Andrzeja Dudy w poniedziałek 29 stycznia Urząd Miasta Żory przy Rynku 9 będzie czynny tylko do godziny 14. Zmiany będą też dotyczyły funkcjonowania siłowni i lodowiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, które tego dnia będą nieczynne. Kierowców poruszających się po Żorach czekają utrudnienia w ruchu. Już od piątku 26 stycznia na ulicach: Klimka, Folwareckiej, Kościuszki oraz Szeptyckiego obowiązuje zakaz parkowania. Właściciele pojazdów, którzy nie dostosują się do zakazu, muszą liczyć się z faktem, że ich samochody zostaną odholowane.

Prezydent przyjeżdża do Żor na zaproszenie Wojewody Śląskiego oraz władz miasta Żory.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w otwartym spotkaniu w hali MOSiR. Będzie można porozmawiać z panem prezydentem, zadać pytanie czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie - informuje Alina Kucharzewska, rzecznik prasowa Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Będzie też manifestacja
Wizyta prezydenta dla części będzie okazją do wyrażenia sprzeciwu wobec jego działań, dlatego już zapowiedziano protest. Od godz. 16. przed urzędem na rynku ma odbyć się manifestacja Żorskiej Akcji Demokratycznej.

W dalszej części: 

 • Kto planuje kontrmanifestację na rynku
 • Co organizatorzy zalecają przynieść na spotkanie
 • Jakie mają zarzuty wobec prezydenta
Pozostało jeszcze 33% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Szymon Kamczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.