(ao)

Prezydent Torunia będzie dyskutował z mieszkańcami miasta przy kawie

W tym roku podczas spotkań prezydenta Torunia z mieszkańcami będzie czas na rozmowy i pracę w grupach. Fot. Sławomir Kowalski W tym roku podczas spotkań prezydenta Torunia z mieszkańcami będzie czas na rozmowy i pracę w grupach.
(ao)

Tradycyjne spotkania przybiorą w tym roku nową formę - tzw. „world cafe”. Do 7 lutego mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje tematów do dyskusji.

Tego rodzaju debata moderowana przez prezydenta i jego zastępców to nowość podczas cyklu spotkań prezydenta z torunianami w tym roku. Swoje propozycje tematów, które będą omawiane podczas dyskusji, można zgłaszać jeszcze do 7 lutego.

- Chcielibyśmy aktywnego uczestnictwa mieszkańców w spotkaniach. Wiemy, że część z nich przychodzi właśnie po to, by załatwić sprawy, które ich dotyczą, stąd pomysł dyskusji warsztatowych w małych grupach, oparty na metodzie „world cafe”. Podczas warsztatów będę się przemieszczał i w każdej grupie będę około 15 minut - mówi prezydent Michał Zaleski.

Część warsztatowa rozpoczynać się będzie o godzinie 17, a spotkanie ogólne o godzinie 18. Debaty mają się odbywać w trzech lub czterech grupach tematycznych, moderowanych przez prezydenta, jego zastępców lub dyrektorów wydziałów i jednostek Urzędu Miasta.

- Czekamy na zgłoszenia tematów, o których dyskutować będziemy przy stolikach warsztatowych. Każdy temat będzie omawiany przez kwadrans. Jest to pewnego rodzaju wyzwanie. Mamy jednak nadzieję, że sprostamy mu i wyjdziemy ze spotkań z cennym materiałem, który będzie służył miastu do podejmowania dalszych działań - mówi Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji.

Każda z grup biorących udział w dyskusji będzie miała okazję do omówienia tematów ważnych dla osiedli i całego miasta oraz zgłoszenia swoich propozycji rozwiązań.

Moderatorzy będą pracowali z daną grupą przez kwadrans i po tym czasie będą się wymieniać - przechodzić do kolejnych stolików lub sal. Wszystkie wnioski zgłoszone przez torunian będą protokołowane przez urzędników.

Konwencja „world cafe” oparta jest na metodzie konwersacyjnej, która służy do prowadzenia dialogu oraz poszukiwania kreatywnych pomysłów dotyczących wybranych zagadnień związanych z życiem danej zbiorowości.

Urzędnicy zdecydowali się na taki sposób prowadzenia dyskusji, aby poszukiwać rozwiązań razem z mieszkańcami.

Swoje tematy do prac w grupach np. drogi lokalne czy komunikacja miejska można zgłaszać wypełniając ankietę internetową. Znajduje się ona na stronie www.torun.pl. Wersja papierowa ankiety dostępna jest w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia: ul. Wały gen. Sikorskiego, ul. Grudziądzka, ul. Grudziądzka 126b, ul. Poznańska 52 oraz ul. Dziewulskiego 38 (przy pętli autobusowej).

Autor: (ao)

(ao)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.