Proces: Czy kolega myśliwy osądzi byłego starostę myszkowskiego?

Czytaj dalej
Fot. bartłomiej romanek
Bartłomiej Romanek

Proces: Czy kolega myśliwy osądzi byłego starostę myszkowskiego?

Bartłomiej Romanek

Czy w procesie byłego starosty myszkowskiego, Wojciecha P. sędzią będzie jeden z jego kolegów myśliwych? Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego wniosek o wyłączenie sędziego Marka Zachariasza ze sprawy byłego starosty myszkowskiego Wojciecha P.

Działania prokuratury są następstwem publikacji „Gazety Myszkowskiej”, która zwróciła uwagę na to, że Wojciech P. i sędzia Marek Zachariasz są członkami tego samego Koła Łowieckiego „Szarak”. - Po analizie, złożyliśmy wniosek o wyłączenie ze sprawy sędziego, bo naszym zdaniem zachodzą uzasadnione wątpliwości co do bezstronności - mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury, który dodaje, że w tym przypadku ważny jest również czynnik społeczny, bo wyrok wydawany przez sędziego mógłby budzić wątpliwości postronnych obserwatorów.

Wiadomo, że sędzia Zachariasz nie ma wątpliwości co do swojej bezstronności, bo w innym wypadku sam wnioskowałby o wyłączenie się ze sprawy. Sąd Rejonowy w Myszkowie najprawdopodobniej rozpatrzy wniosek prokuratury już na początku tego tygodnia. Pierwsza rozprawa wyznaczona jest na 29 listopada, na godz. 12.30.

Wojciech P. przed sądem odpowie za złożenie niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Wojciech P. w lipcu 2011 roku objął funkcję starosty myszkowskiego. Przepisy ustawy o samorządzie powiatowym nakładają na starostę obowiązek złożenia oświadczenia majątkowego .

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.