Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Proces podpalacza z Jastrzębia. Co jest w tajemniczym komputerze?

Czytaj dalej
Teresa Semik

Proces podpalacza z Jastrzębia. Co jest w tajemniczym komputerze?

Teresa Semik

Sąd Apelacyjny w Katowicach nie ogłosił wczoraj wyroku w sprawie podpalacza z Jastrzębia Zdroju, jak planował, bo być może pojawił się jakiś nowy dowód. To przez tajemniczy komputer.

Komputer został odnaleziony w tym miesiącu w pomieszczeniach stolarni w Pawłowicach, gdzie tragicznej nocy w 2013 roku miał przebywać Dariusz P. Być może trzeba będzie zbadać jego zawartość.

W grudniu ubiegłego roku 45-letni dziś Dariusz P. został skazany przez sąd pierwszej instancji na dożywocie za zabójstwo rodziny. Podpalił dom, w którym spała żona i pięcioro dzieci. Z pożaru uratował się tylko syn Wojciech. Dariusz P. odwołał się od skazującego wyroku i chce uniewinnienia. Zarzut o podpalenie domu nazwał „fatalną hipotezą.”

Rodzina jego zmarłej żony Joanny, ojciec i siostra, oskarżyciele posiłkowi w tym procesie, wnosili o utrzymanie dożywocia w mocy.

Dzień przed zaplanowana publikacją wyroku, o godzinie 15.00 do Sądu Apelacyjnego w Katowicach, sądu drugiej instancji, wpłynęło pismo firmy transportowej z Katowic, z którego wynika, że w sprawie może być jeszcze jeden niezbadany dowód. Spółka, która jest właścicielem nieruchomości w Pawłowicach, gdzie Dariusz P. miał swój warsztat stolarski, komisyjnie przejęła budynek dopiero 9 listopada tego roku i odnalazła w nim komputer stacjonarny. Zabezpieczyła go, bo być może na twardym dysku są jakieś ważne dane.

Dlaczego uczyniła to dopiero teraz, skoro oskarżony siedzi w areszcie od marca 2014 roku? Dlaczego nie powiadomiła sąd zaraz po 9 listopada? Spółka odmawia informacji.

W dalszej części:

 • Co o komputerze mówi Dariusz P.
 • Co o nowym dowodzie sądzi prokurator
 • Czy to po prostu komputer, służący do monitoringu myjni?
 • Przypominamy wstrząsające zdjęcia tuż po pożarze
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Teresa Semik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.