Tomasz Mikulicz

prof. Małgorzata Kowalska, z UwB: Interwencja policji była groteskowa

prof. Małgorzata Kowalska, z UwB: Interwencja policji była groteskowa
Tomasz Mikulicz

Chodzi o to, by zwrócić uwagę władzy na nierozwiązany od lat problem - mówi prof. Małgorzata Kowalska, filozofka z UwB. W poniedziałek uczestniczyła w wiecu poparcia dla osób niepełnosprawnych protestujących w Sejmie.

Wiec odbył się na Rynku Kościuszki. Policja zaczęła spisywać uczestników. Również panią.

Polecenie policji było takie, że ci, którzy trzymają jakieś hasła, mają się ustawić do spisania. Wszystkich nie spisano, bo ludzi było więcej niż mundurowi mieli cierpliwości. Ja się jednak załapałam. Trzymałam hasło: „Białystok z wami”.

Dorota Zerbst z KOD-u mówi, że protest nie był zarejestrowany. Miał charakter spontaniczny.

W Polsce istnieje prawo do tzw. zgromadzeń spontanicznych. I to jest jak najbardziej legalne. Kiedy jeszcze demonstracja się nie rozpoczęła przyszedł pan w cywilu i zaczął dopytywać, kto jest organizatorem zgromadzenia. Od razu czułam, że to policjant. Później razem z nim przyszli już panowie w mundurach. Ten w cywilu wydawał rozkazy. Grzecznie poddaliśmy się spisaniu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.