Arkadiusz Biernat

Prof. Miodek o ,,Cześć Sportu” na sztandarze klubu z Czyżowic...

Prof. Jan Miodek uważa, że formuła „Cześć Sportu” jest do wybronienia w znaczeniu:dobre imię, godność, honor Fot. Andrzej Kwiatoń Prof. Jan Miodek uważa, że formuła „Cześć Sportu” jest do wybronienia w znaczeniu:dobre imię, godność, honor
Arkadiusz Biernat

Formuła „Cześć Sportu” jest do wybronienia. Tak uważa znany językoznawca prof. Jan Miodek. Kilka miesięcy temu na błąd na sztandarze klubu LKSNaprzód Czyżowice zwracała uwagę zaniepokojona mieszkanka gminy Gorzyce.

Władze i sympatycy klubu LKSNaprzód Czyżowice (gmina Gorzyce w powiecie wodzisławskim) odetchnęli z ulgą. Nie muszą przerabiać sztandaru, który powstał kilka miesięcy temu z okazji zbliżającego się 100-lecia drużyny sportowej. Jeszcze kilka miesięcy temu, to nie było takie pewne. A wszystko przez formułę„Część Sportu” na jednej z jego stron, Jedna z mieszkanek, która wzięła udział w uroczystości poświęcenia sztandaru w miejscowym kościele pw. Chrystusa Króla, zwracała uwagę - jej zdaniem - na błąd. Poszło o wyżej wymienione sformułowanie, które dla części mieszkańców wydawało się błędne.

O sprawie informowaliśmy również w Dzienniku Zachodnim. Wówczas o sytuacji rozmawialiśmy również z władzami klubu LKS Czyżowice.
- Nie do końca jestem pewien, jak powinno to brzmieć. Osobiście wydaje mi się, że forma „Cześć sportu” lepiej brzmi, choć doszły mnie sygnały, że może to być błąd – odpowiadał Artur Sosna, prezes klubu LKS Naprzód Czyżowice.

Zwracał uwagę, że w zamyśle chodziło o rodzaj sportowego pozdrowienia używanego od lat. Władze klubu zapowiedziały też wprowadzenie poprawek na sztandarze… Na szczęście do tego nie doszło. Sprawa sztandaru klubu LKS Czyżowice za pomocą mediów poruszyła społeczeństwo niewielkiego sołectwa w gminie Gorzyce w powiecie wodzisławskim. Przez kilka tygodni był to temat numer jeden. Tym bardziej, że ufundowano go z publicznej zbiórki pieniędzy. Mocno oberwało się za to przede wszystkim zarządowi klubu.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.