Program dla Śląska ma być ogłoszony już na Barbórkę

Czytaj dalej
Fot. Karina Trojok
Kamila Rożnowska

Program dla Śląska ma być ogłoszony już na Barbórkę

Kamila Rożnowska

Apel o realizację niezbędnego regionowi programu wpisano w dokument adresowany do premier Beaty Szydło. Podjęła go sejmowa komisja, która obradowała w Katowicach

W ciągu ostatnich kilkunastu lat, czyli w trakcie procesów transformacji, Śląsk nie rozwijał się tak, jak powinien. Wydawałoby się, że mając tak silny przemysł, tak silnie rozwinięty region, powinien być lokomotywą wzrostu gospodarczego naszego kraju - mówił wczoraj w Katowicach Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju. Wziął udział w wyjazdowym posiedzeniu sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej, które odbywało się w sali Sejmu Śląskiego.

- Na początku transformacji (biorąc pod uwagę PKB na jednego mieszkańca - przyp. red.) Śląsk był drugim regionem pod względem rozwoju gospodarczego. Teraz jest czwartym, a więc powoli przesuwa się w dół, stracił swoją konkurencyjność - dodawał Kwieciński.

Po tym wstępie, wiceminister zapowiedział, że niebawem, bo 4 grudnia, na Barbórkę, rząd ma ogłosić „Program dla Śląska”. To dokument strategiczny, mający być częścią „Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju”, czyli tzw. planu Morawieckiego.

Aktualnie wciąż trwają prace nad tym programem. Jak zapewniał wczoraj Jerzy Kwieciński, włączeni są w nie również przedstawiciele Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego z naszego regionu. Bo potrzeba szczególnego potraktowania Śląska w rządowej strategii wypłynęła właśnie z WRDS.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Kamila Rożnowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.