Marcin Zasada

Program PiS na wybory parlamentarne powstanie w ten weekend w Katowicach

Konwencja programowa PiS odbędzie się w Katowicach Fot. andrzej wiśniewski Konwencja programowa PiS odbędzie się w Katowicach
Marcin Zasada

16 sesji plenarnych, ponad 60 paneli specjalistycznych i 400 mówców, w tym, a może przede wszystkim, Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. W takich okolicznościach PiS zacznie pisać swój program na jesienne wybory. W ten weekend. W Katowicach.

Konwencja rozpoczyna się dziś w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. PiS zamierza powtórzyć sprawdzony model sprzed 4 lat: przed wyborami w 2015 roku, na podobnym kongresie pod hasłem „Myśląc: Polska”, eksperci i politycy PiS przedstawili pomysły na zmiany w partyjnym programie. Jak mówił Polskiej Agencji Prasowej Joachim Brudziński, szef sztabu wyborczego PiS, „owocem tamtej konwencji były takie programy, jak 500 plus, uszczelnienia systemu podatkowego, modernizacji służb mundurowych czy polskiej armii”.

- Jestem przekonany, że w Katowicach również narodzą się nowe pomysły, którymi uzupełnimy program na jesienne wybory - mówi Bolesław Piecha, szef PiS w okręgu rybnickim.

Dziś o godz. 16 konwencję otworzy wicepremier Piotr Gliński, szef rady programowej PiS. Trzy dzisiejsze dyskusje będą dotyczyć gospodarki, polityki energetycznej (niestety, wśród panelistów nie ma żadnego przedstawiciela Śląska), ochrony środowiska i społeczeństwa obywatelskiego.

Na jutro, około południa, zaplanowano wystąpienia liderów Zjednoczonej Prawicy: Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina oraz Zbigniewa Ziobry.

Marcin Zasada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.