Janusz Strzelczyk

Program pomocy dla młodych rodziców rusza w Częstochowie. Pieniądze na dziecko dla opjca, matki i niani

Rusza kolejna edycja programu pomocy dla rodziców Fot. arc Rusza kolejna edycja programu pomocy dla rodziców
Janusz Strzelczyk

Sfinansują opiekę nad dzieckiem i wynagrodzenie dla niani. „Aktywni rodzice - szczęśliwe dzieci” to projekt wspierający częstochowskie rodziny.

Dzięki temu pomysłowi Częstochowa udowadnia, że jest przyjazna rodzicielstwu połączonemu z samorealizacją zawodową - mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. - Pracownice i pracowników zyskują firmy płacące podatki w naszym mieście, a rodzice mają pewność, że ich dzieci zyskują dobrą opiekę. Nowoutworzone miejsca w żłobkach, także po zakończeniu projektu, będą czekać na kolejne „maluchy”.

500 złotych na dziecko to najgłośniejszy temat socjalny, o jakim się mówi. Tymczasem w Częstochowie wymyślono też inny sposób pomocy w wychowaniu dzieci, który łączy pomoc dla rodzin z aktywizacją zawodową kobiet.

„Aktywni rodzice - szczęśliwe dzieci” to projekt , który z jednej strony zachęca młode osoby do powrotu do aktywności zawodowej po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka; z drugiej - wspiera firmy, ułatwiając rodzicom powrót do pracy. Ponadto opiekunki dzieci zyskują zatrudnienie na 12 miesięcy. Jeszcze jedną korzyścią jest poszerzanie bazy opiekuńczej w Częstochowie poprzez tworzenie nowych miejsc w Żłobku Miejskim.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.