Projekt do poprawki? Petycja jest gotowa

Czytaj dalej
Fot. UM Brodnica
Katarzyna Pomianowska

Projekt do poprawki? Petycja jest gotowa

Katarzyna Pomianowska

Już ponad 100 osób podpisało się pod petycją ws. modernizacji stadionu w Brodnicy. A to dopiero pierwsze dni zbiórki głosów.

Przed weekendem miasto zaprezentowało wizualizację - modernizacji sportowego obiektu przy ul. Królowej Jadwigi w Brodnicy.

Temat poruszyliśmy we wczorajszym wydaniu „Pomorskiej”. Przypomnijmy, że prace mają kosztować ok. 4,5 mln złotych, a początek realizacji (po otrzymaniu dotacji) zaplanowano na przełom 2016/2017 r.

- Gdzie jest sektor dla gości, więcej miejsc dla kibiców? - pytają nasi Czytelnicy.

Magistrat zwrócił się z prośbą o opinie projektu do środowisk sportowych m. in. do BKS Sparta. Na jego wniosek w projekcie uwzględniono wykonanie sektora przeznaczonego dla gości, zlokalizowanego od strony zakola rzeki Drwęcy. Natomiast na wniosek Miejskiego Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego Brodnica w projekcie uwzględniono dodatkowe urządzenia lekkoatletyczne.

Bieżnia projektowanego stadionu będzie 4-torowa (na prostej 6 torów). Boisko piłkarskie będzie wymiarowe czyli, 105 na 68 metrów. Na trybunie będzie mogło zasiąść 588 widzów.

Projekt nie wszystkim się spodobał. Kibice szybko zareagowali. Spisano petycję. Pomysłodawcy wprowadzenia zmian wskazują, że: - Zaproponowany projekt powoduje, że oglądanie jakichkolwiek widowisk sportowych będzie bardzo utrudnione ze względu na dużą odległość od areny głównych zmagań: lekkoatletycznych lub piłkarskich i niską pozycję trybun.

Pod petycją podpisało się już ponad 100 osób. - To efekt jednodniowej akcji - mówią pomysłodawcy. - Warto zwrócić uwagę, że w przypadku konsultacji organizowanych przez miasto ws. przystani na Niskim Brodnie wypowiedziało się 188 osób, w tym 101 wypowiedziało się w ankietach, pozostałe - drogą internetową (w sumie prowadzono je przez 7 dni).

Podpisy zbierane będą do 14 kwietnia. Petycja (oraz komentarze internautów) dostępna jest na petycjeonline.com

W kolejnych wydaniach przybliżymy inne opinie na temat proponowanej modernizacji.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.