Prokuratura bada Urząd Miasta w Bielsku-Białej w sprawie finansowania TS Podbeskidzie

Czytaj dalej
Fot. FOT. Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec

Prokuratura bada Urząd Miasta w Bielsku-Białej w sprawie finansowania TS Podbeskidzie

Łukasz Klimaniec

Czy urzędnicy Ratusza w Bielsku-Białej przekroczyli uprawnienia udzielając TS Podbeskidzie dotacji? Bielska Prokuratura Okręgowa prowadzi w tej sprawie śledztwo. W Ratuszu są zaskoczeni takim obrotem sprawy.

Sprawa finansowania TS Pod-beskidzie z budżetu miasta trafiła do prokuratury w efekcie zawiadomienia, jakie złożyli w czerwcu politycy Porozumienia dla Bielska-Białej w związku z fatalną sytuacją finansową TS Podbeskidzie SA oraz wątpliwościami prawnymi dotyczącymi zasilania tego klubu pieniędzmi publicznymi.

Postanowieniem prokuratora bielskiej Prokuratury Okręgowej zostało wszczęte śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej poprzez udzielenie niezasadnej dotacji (1,49 mln zł) TS Podbeskidzie na funkcjonowanie tego klubu przy braku podstaw prawnych do takiego działania. W konsekwencji, według prokuratury, takie działanie doprowadziło do szkody w mieniu miasta Bielsko-Biała na kwotę 1,49 mln zł.

Śledczy zajmują się także sprawą niezasadnego - według prokuratury - podwyższenia w sierpniu 2017 r. kapitału zakładowego spółki TS Podbeskidzie o 1 mln zł , mimo złej sytuacji TS Podbeskidzie grożącej upadłością klubu (miasto jest właścicielem 65 proc. akcji klubu).

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.