Prokuratura oskarżyła Romana Kołbuca z Dobrzenia Wielkiego o publiczne nawoływanie do uporczywego nękania. Grozi mu nawet więzienie

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik
Sławomir Draguła

Prokuratura oskarżyła Romana Kołbuca z Dobrzenia Wielkiego o publiczne nawoływanie do uporczywego nękania. Grozi mu nawet więzienie

Sławomir Draguła

Opolska prokuratura oskarżyła Romana Kołbuca z Dobrzenia Wielkiego o publiczne nawoływanie do uporczywego nękania wiceministra Patryka Jakiego, wojewody Adriana Czubaka i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. - To jakiś zły sen - mówi pan Roman.

- Nigdy nie miałem konfliktów z prawem, ani nikt z moich bliskich, staram się żyć jak najlepiej, pracować dla dobra rodziny i ojczyzny, a traktuje się mnie jak pospolitego przestępcę. Jestem roztrzęsiony i załamany tym wszystkim - mówi Roman Kołbuc. - Nic takiego, co zarzuca mi prokuratura, nie miało miejsca. Wszyscy o tym wiedzą, tylko nie ona.

 • - Pewnego dnia, z samego rana, do drzwi zapukali policjanci, tak jak do jakiegoś groźnego przestępcy - relacjonuje. - Otworzyła im żona, bo mnie nie było w domu. Zadzwoniła po mnie. Od razu przyjechałem. Nigdy tego dnia nie zapomnę. To największy koszmar mojego życia, który trwa do teraz. - mówi Roman Kołbuc z Dobrzenia Wielkiego.
 • Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Opolu, a ten skazał już nawet pana Romana bez przeprowadzenia rozprawy na trzy tysiące złotych grzywny wraz z kosztami sądowymi, ale mieszkaniec Dobrzenia Wielkiego i jego adwokat nie zgodzili się z zaocznym wyrokiem, więc zgodnie z prawem jest on już nieważny, a sprawa ma zostać rozpoznana przed sądem podczas „normalnego” procesu. 
Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.