Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie kredytu Hanny Zdanowskiej

Czytaj dalej
Mirek Malinowski

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie kredytu Hanny Zdanowskiej

Mirek Malinowski

Prokuratura w Gorzowie Wielkopolskim umorzyła jedno z dwóch śledztw, w których postawiła zarzuty prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej i jej partnerowi Włodzimierzowi G.

Chodzi o poświadczenie nieprawdy przy wniosku o kredyt w wysokości 500 tys. zł na zakup nieruchomości.

- W zakresie tego zarzutu śledztwo zostało umorzone z uwagi na to, że kredyt został już spłacony, a roszczenia banku są zaspokojone - mówi prokurator Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim. - Wciąż jednak na Hannie Z. ciąży zarzut udzielenia pomocy dla uzyskania 200 tys. zł kredytu przez Włodzimierza G.

Prokuratura postawiła prezydent Łodzi i jej partnerowi zarzuty w listopadzie ubiegłego roku. Dotyczyły wzięcia w 2008 i 2009 r. dwóch kredytów na kwotę 200 i 500 tys. zł. Jak tłumaczył wówczas rzecznik prokuratury, w pierwszym przypadku pani prezydent sprzedając swemu partnerowi mieszkanie poświadczyła, że otrzymała od niego 50 tys. zł zaliczki (co wg prokuratury nie jest prawdą), a co zostało uznane przez bank za wkład własny przy uzyskaniu przez niego kredytu. W drugim przypadku sytuacja była odwrotna. Prezydent starając się o 500 tys. zł kredytu na kupno działki od Włodzimierza G,. złożyła oświadczenie o przekazaniu mu 150 tys. zł zaliczki.

Magistrat w nadesłanym oświadczeniu pisze, że równolegle ze śledztwem trwała kontrola CBA oświadczeń majątkowych pani prezydent w latach 2012-2016, nie stwierdzono w nich uchybień.

Mirek Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.