Patryk Drabek

Propagowanie nazizmu ukarane grzywną 13.200 zł. To wyrok za udział w "urodzinach Hitlera"

"Obchody" urodzin Adolfa Hitlera odbywały się w lesie w Wodzisławiu Śląskim Fot. TVN "Obchody" urodzin Adolfa Hitlera odbywały się w lesie w Wodzisławiu Śląskim
Patryk Drabek

Zapadł pierwszy wyrok w głośnej sprawie "urodzin Hitlera", zorganizowanych w lesie w Wodzisławiu Śląskim, w których uczestniczyli członkowie stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Adam B. dobrowolnie poddał się karze i został skazany przez sąd bez przeprowadzenia rozprawy.

Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim. Adam B. został skazany za to, że 13 maja 2017 roku, razem z innymi osobami, propagował nazistowski ustrój państwa, organizując i przeprowadzając obchody 128. rocznicy urodzin Adolfa Hitlera. Uczestnicy spotkali się w lesie w Wodzisławiu Śląskim.

- Adam B. pochwalał i afirmował rządy Adolfa Hitlera, umiejętności przywódcze i głoszone poglądy - przekazała sędzia Agata Dybek-Zdyń, rzeczniczka sądu.

DUMA I NOWOCZESNOŚĆ MA PIENIĄDZE

Adam B. prezentował również i wykorzystywał przedmioty związane z symboliką nazistowską. Chodzi o mundury SS i Wehrmachtu, naramienną opaskę ze swastyką, flagi III Rzeszy, przybitą do drzewa i podpaloną drewnianą swastykę, album ze zdjęciami Adolfa Hitlera czy też tort ze swastyką. Podczas „urodzin Hitlera” można było także usłyszeć m.in. hymn niemieckich nazistów.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.