Izabela Krzewska

Protest pielęgniarek UDSK. Żaden pacjent nie ucierpiał. Nikt nie usłyszy zarzutów

Protest pielęgniarek UDSK. Żaden pacjent nie ucierpiał. Nikt nie usłyszy zarzutów Fot. Archiwum Protest pielęgniarek UDSK. Żaden pacjent nie ucierpiał. Nikt nie usłyszy zarzutów
Izabela Krzewska

Mimo masowych zwolnień lekarskich protestujących pielęgniarek nie doszło do narażenia życia i zdrowia pacjentów szpitala dziecięcego - uznała prokuratura i umorzyła postępowanie.

- Podstawą umorzenia postępowania były przesłuchania świadków oraz zgromadzona dokumentacja. Wynika z nich, że - z uwagi na mniejszą obsadę pielęgniarską - odwołano niektóre planowe przyjęcia oraz badania i zabiegi. Do szpitala byli przyjmowani pacjenci w stanach zagrożenia życia lub zdrowia - wyjaśnia Wojciech Zalesko, Prokurator Rejonowy Białystok-Południe.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.