Patryk Drabek

Protest: Policjanci i strażacy manifestują. Chcą godnych warunków życia

Protest: Policjanci i strażacy manifestują. Chcą godnych warunków życia
Patryk Drabek

Zaplanowana na dzisiaj wielka manifestacja służb mundurowych to już trzeci etap ogólnopolskiego protestu. Ma w niej wziąć udział około 20 tysięcy osób z całej Polski

Kłopoty kadrowe m.in. w katowickiej policji przekładają się na to, że brakuje funkcjonariuszy do służby. Problemy pojawiają się szczególnie w weekendy i w sytuacji, gdy w tym samym czasie zgłaszanych jest kilka interwencji. Dziś w Warszawie policjanci będą protestować - między innymi przeciwko takiej sytuacji.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z PROTESTU W WARSZAWIE 2.10.2018

W przypadku Komendy Miejskiej Policji w Katowicach mówimy o 987 etatach, a na 1 lipca tego roku były 63 wakaty. - Pomimo istniejących wakatów, grafiki służb policjantów są tak planowane, aby zapewnić ład, porządek oraz bezpieczeństwo mieszkańcom - tak na nasze pytania odpowiada KMP w Katowicach.

- Wszystkie interwencje są obsługiwane przez katowickich policjantów. W pierwszej kolejności obsługiwane są interwencje tzw. pilne, gdzie istnieje realne zagrożenie dla życia i zdrowia oraz mienia znacznej wartości. Takie zgłoszenia są traktowane priorytetowo i dyżurny natychmiast wysyła do obsługi patrol będący w jego dyspozycji. W ramach wsparcia, w Katowicach z uwagi na dużą liczbę odbywających się imprez masowych, zgromadzeń itp. służbę pełnią również policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Są to zarówno policjanci umundurowani, jak i po cywilnemu - odpowiada komenda.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.