Przebiegli w sumie 1940 kilometrów

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Wojciechowski
Sławomir [email protected]

Przebiegli w sumie 1940 kilometrów

Sławomir [email protected]

Biegacze ze Świecia i okolic nie zawiedli.

Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy biegali przez całą dobę.

24-godzinny bieg dla WOŚP trwał od godz. 15 w sobotę do godz. 15 w niedzielę przy Szkole Podstawowej nr 8 w Świeciu. Jego organizatorem był The Runners Świecie. Chętnych do biegania nie brakowało. W każdej godzinie w trasie, która przebiegała chodnikami i deptakiem wokół „ósemki”, miały być dwie osoby. Było ich więcej.

- Nawet w nocy biegało po 10 osób - zdradza Michał Gronowski. - Łącznie w biegu wzięło udział prawie 200 zawodników. Razem pokonaliśmy 1940 km, czyli jak ze Świecia do Rzymu. Przychodziły osoby, które nie biegają regularnie, by zrobić jedną pętlę lub więcej.

Rekordzistą okazał się świe-cianin Andrzej Warchoł, który w 17 godzin pokonał 109 kilometrów. Tylko o 9 km mniej przebiegł Krzysztof Lewandowski z Chełmna, który musiał zejść z trasy przez problemy z kolanem. Z kobiet najlepszym wynikiem mogła pochwalić się świecianka Sylwia Marchlewska - prawie 64 km (4. miejsce w klasyfikacji ogólnej). Dochód z biegu wyniósł 3007, 40 zł. Poza tym na aukcji WOŚP za 401 zł poszedł pakiet startowy nr 1 w III Biegu Rycerskim.

Sławomir [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.