Przebudowa alei Piastów ma się zakończyć w terminie

Czytaj dalej
Fot. Artur Szymczak
Artur Szymczak

Przebudowa alei Piastów ma się zakończyć w terminie

Artur Szymczak

- Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że ta droga będzie wreszcie w całości zrobiona - mówi Antoni Stenpień, który mieszka przy alei Piastów w Strzelcach Krajeńskich.

Przypomnijmy: 23 maja ruszyły prace remontowe. Będzie nie tylko nowa nawierzchnia i chodniki, ale też nowa instalacja kanalizacyjna, wodociągowa oraz deszczowa. - Jesteśmy na półmetku naszych prac. Jeszcze z jakiś miesiąc i wszystko będzie gotowe - mówi Andrzej Hamol, zastępca kierownika firmy SDB Agro-Eko, która kładzie rury.

Gdy tylko ta część remontu się zakończy, położony zostanie dywanik asfaltowy. Ulica po remoncie będzie szersza. Powstaną też chodniki z kostki polbrukowej, wymienione zostanie oświetlenie. Dla bezpieczeństwa na jezdni wybudowane zostaną tak zwane spowalniacze. Mają zmuszać kierowców do zdjęcia nogi z gazu.

Niestety nie obyło się bez niespodzianek. Podczas prac podziemnych na połączeniu al. Piastów z al. Wolności pracownicy natknęli się na płyty betonowe. Na powierzchni 300 mkw. były płyty o grubości pół metra. - Nie powinno nam to jednak opóźnić terminów - zapewnia Bogusław Kierus, wicestarosta strzelecko-drezdenecki.

Przypomnijmy: to wspólna inwestycja gminy, powiatu i rządu. Remont 650 m drogi z instalacjami to koszt 2,5 mln zł. Za ponad 500 tys. zł gmina sfinansuje montaż instalacji pod ziemią. 400 tys. zł doda do położenia nawierzchni asfaltowej. Starostwo kasy dołoży 600 tys. zł. Pozostała część to pieniądze rządowe, bo remont jest realizowany w ramach tzw. schetynówek. Planowane zakończenie prac jest w październiku.

Artur Szymczak

Sprawy i problemy ludzkie to "coś" co interesuje mnie najbardziej. Dlatego najczęściej taką tematykę poruszam w tym co opisuję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.