Justyna Przybytek

Przebudowa DK81 w Katowicach: ruch w stronę centrum Katowic jest zwężony do jednego pasa na odcinku od Szkoły Policji do ul. Armii Krajowej

Przebudowa skrzyżowania ulic Kościuszki (DK81) z Armii Krajowej w Katowicach wchodzi w kolejny etap. Od czwartku, 18 kwietnia, ruch na DK81 w stronę Fot. Mat. prasowe Przebudowa skrzyżowania ulic Kościuszki (DK81) z Armii Krajowej w Katowicach wchodzi w kolejny etap. Od czwartku, 18 kwietnia, ruch na DK81 w stronę centrum Katowic zostanie zwężony do jednego pasa. Zwężka będzie obowiązywała na odcinku o długości kilkuset metrów od Szkoły Policji do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej.
Justyna Przybytek

Przebudowa skrzyżowania ulic Kościuszki (DK81) z Armii Krajowej w Katowicach wchodzi w kolejny etap. Od dzisiaj, 18 kwietnia 2019, ruch na DK81 w stronę centrum Katowic zostanie zwężony do jednego pasa. Zwężka będzie obowiązywała na odcinku o długości kilkuset metrów - od Szkoły Policji do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Będą potężne korki.

Przebudowa węzła Piotrowice, czyli skrzyżowania ulic Kościuszki z Armii Krajowej, zakłada budowę dwupoziomowego skrzyżowania na DK81 i oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego. Koszt tej realizacji to 67 mln zł, a termin zakończenia zaplanowano na koniec 2019 roku.

Tymczasem prace na skrzyżowaniu (roboty trwają od 2018 roku) wchodzą w kolejny etap i spowodują spore utrudnienia w ruchu. Do tej pory, choć już wprowadzano tu znaczące utrudnienia (największym było zamknięcie wjazdu ze skrzyżowania w ulicę Armii Krajowej w kierunku ulicy Jankego), ruch odbywał się dwoma pasami w każdym kierunku. Tym razem będzie inaczej.

18 kwietnia ruch na ulicy Kościuszki (DK81) zostanie zwężony do jednego pasa w kierunku centrum Katowic. Zwężka będzie obowiązywała na odcinku o długości kilkuset metrów od Szkoły Policji do skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej. Ta organizacja ruchu będzie aktualna do końca lipca.

W tym czasie wykonawca (generalnym wykonawcą jest firma IMB-Podbeskidzie) będzie kontynuował prace związane z wykonaniem m.in. murów oporowych, podpór wiaduktów oraz sieci uzbrojenia podziemnego.

Przypomnijmy, że na skrzyżowaniu Kościuszki i Armii Krajowej powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie: tunelem poprowadzony zostanie ruch tranzytowy, górą - przez dwupasmowe rondo - lokalny. Projekt zakłada też przebudowę ulic Małachowskiego i Harcerzy Września 1939.

To niejedyna duża inwestycja drogowa w Katowicach. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się zasadnicze prace przy rozbudowie węzła Giszowiec, na skrzyżowaniu DK86 i 73. Pułku Piechoty. Ta realizacja pochłonie 247,5 mln zł i będzie największą inwestycją drogową Katowic od czasu budowy tunelu pod katowickim rondem.

Dwupoziomowe skrzyżowanie na DK81 w Katowicach. To mniej korków na trasie Katowice - Mikołów i Skoczów

Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.