Przebudowa dróg w Sosnowcu: Zmiana ruchu na ul. 3 Maja od 24 stycznia 2018

Czytaj dalej
Fot. Karina Trojok
Anna Dziedzic

Przebudowa dróg w Sosnowcu: Zmiana ruchu na ul. 3 Maja od 24 stycznia 2018

Anna Dziedzic

Wielka przebudowa dróg w centrum Sosnowca przeszła do kolejnego etapu. Dziś firma Eurovia planuje przenieść ruch na ulicy 3 Maja na drugą nitkę. Są też zmiany na ulicy Piłsudskiego i trzech innych skrzyżowaniach.

Dziś należy szczególnie uważać przejeżdżając przez ścisłe centrum miasta, czyli ulicę 3 Maja. Trwa tam generalny remont. Właśnie dziś firma Eurovia zaplanowała przeniesienie ruchu na drugą nitkę jezdni, czyli tę po stronie Placu Stulecia („Patelni”). Chodzi o odcinek od tzw. plastrów miodu do budynku dawnego szpitala nr 2. Tym samym rozpocznie się ostatni etap robót, związany z remontem jezdni.

W mieście szykują się też inne zmiany, które prawdopodobnie zagoszczą na sosnowieckich drogach już na stałe.

Będą trzy nowe ronda w Sosnowcu

Wydział Dróg sosnowieckiego magistratu przygotowuje opracowanie w sprawie zmiany organizacji ruchu na trzech skrzyżowaniach w mieście. Chodzi o skrzyżowanie ulic Piłsudskiego z 3 Maja i Dęblińską (centrum miasta), Orlą z Będzińską, Staropogońską i Nowopogońską (Pogoń) oraz 3 Maja z Mościckiego i Parkową (centrum miasta). Dotychczas na tych skrzyżowaniach ruchem sterowała sygnalizacja świetlna.

- Po ustaleniach z policją zamierzamy wprowadzić zmiany na tych skrzyżowaniach i zmienić ich organizację ruchu na ruch okrężny. Na początku zostawimy tam istniejącą sygnalizację świetlną, bo chcemy poobserwować jak się przyjmie w tym miejscu - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. - Jednak po jakimś czasie sygnalizacja stamtąd zniknie - dodaje.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.